Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Художній часо-простір поезій Василя Барки

Художній часо-простір поезій Василя Барки

Назва:
Художній часо-простір поезій Василя Барки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,09 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут літератури ім. Т.Шевченка
Маланій Олена Олександрівна
УДК 821.161.2-1.09:115.4
Художній часо-простір поезій Василя Барки
10.01.01. – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - | доктор філологічних наук, професор, академік НАНУ
ЖУЛИНСЬКИЙ Микола Григорович,
директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка
НАН України.
Офіційні опоненти: - | доктор філологічних наук, професор
ІЛЬНИЦЬКИЙ Микола Миколайович,
завідувач кафедри теорії літератури і порівняльного
літературознавства Львівського національного
університету імені Івана Франка;
- | кандидат філологічних наук, доцент
ІСАЄНКО Любов Миколаївна,
доцент кафедри української літератури
Одеського національного університету
Ім. І. І. Мечникова.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет імені
М. П. Драгоманова, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки Українки, м. Київ.
Захист відбудеться “9” грудня 2003 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського,4).
Автореферат розісланий “7” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога


Загальна характеристика роботи
Поняття простору і часу належать до фундаментальних понять функціонування особистості, визначаючи розмаїті параметри взаємодії окремого і визначального, миттєвого і вічного, специфічного і звично традиційного, врешті-решт, місце і роль певного факту, події, явища у системі часо-просторових координат, бо у світі немає матерії, яка б не володіла часо-просторовими властивостями, як і не існує простору і часу самих по собі, поза матерією або незалежно від неї.
Проблема хронотопу є досить вагомою і важливою в сучасному науковому світі. Особливого значення набуває вона і в царині мистецтва слова. Художньо осмислюючи проблему часо-простору, література тим самим прагне змоделювати тонку взаємодію отих зримо-незримих форм буття матерії, виявити сутність і характер людської екзистенції на рівні мікро- і макросвіту.
Художній час і художній простір – найважливіші характеристики художнього образу, які забезпечують цілісне сприйняття художньої дійсності і організовують композицію твору.
У сучасному літературознавстві проблема часо-просторової організації твору є однією із найважливіших, оскільки саме від оволодіння усіма законами такої складної і суперечливої системи залежить і художня цінність твору, і його читацька аудиторія, і місце в літературному процесі. Художній твір функціонує у поліаспектних часо-просторових вимірах:вимірах творення (отже, сприймається первісно, на рівні критичних інтерпретацій, - літературною критикою), у вимірах наступних часо-просторових осмислень, у контексті історичного минулого (літературознавство). Але – і тут, і там - крізь призму рецептивної естетики. Отже, розширюється простір художнього виміру. І, звичайно, час.
Художній час залежить від багатьох зовнішніх і внутрішніх факторів, впливів і взаємопроникнень – руху, ритму, ліній, площин, об’ємів, повторів, контрастів. Ритм допомагає нам відчути емоційність простору, життя ідеї в цьому просторі. Так проблеми часу і простору стають реальними у житті митця, необхідністю у творчості художника. Але чим складніший той чи інший об’єкт, тим складніші і його часо-просторові структурові форми, які не тільки набувають нових властивостей , а й зберігають найбільш загальні свої функції, тобто основу свого філософського усвідомлення.
Кожна художня дія, кожен акт художнього твору функціонують у відповідному просторі і часі, які мають свою специфіку, характеризуються певними властивостями, не завжди співвідносними з реальним простором і часом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Художній часо-простір поезій Василя Барки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок