Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ РЕЛЬЄФУ МОРСЬКОГО ДНА (НА ПРИКЛАДІ ЗАХІДНО-КАВКАЗЬКОГО РАЙОНУ ЧОРНОГО МОРЯ)

ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ РЕЛЬЄФУ МОРСЬКОГО ДНА (НА ПРИКЛАДІ ЗАХІДНО-КАВКАЗЬКОГО РАЙОНУ ЧОРНОГО МОРЯ)

Назва:
ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ РЕЛЬЄФУ МОРСЬКОГО ДНА (НА ПРИКЛАДІ ЗАХІДНО-КАВКАЗЬКОГО РАЙОНУ ЧОРНОГО МОРЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ НАН УКРАЇНИ
Блінкова Ольга Андріївна
УДК 551.432:835
ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ РЕЛЬЄФУ МОРСЬКОГО ДНА (НА ПРИКЛАДІ ЗАХІДНО-КАВКАЗЬКОГО РАЙОНУ ЧОРНОГО МОРЯ)
11.00.04-геоморфологія та палеогеографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географічного моніторингу і охорони природи Харківського національного університету імені Василя Назаровича Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | Доктор технічних наук,професор
Черваньов Ігор Григорович,
Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна,завідувач кафедри
Офіційні опоненти |
Доктор географічних наук,професор
Шуйський Юрій Дмитрович,
Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова, завідувач кафедри
кандидат геолого-мінералогічних наук,
старший науковий співробітник
Мельник Віктор Іванович,
Інститут геологічних наук НАН України
Провідна установа |
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра геоморфології та палеогеографії
Захист відбудеться 07.04.2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.163.02 Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ, вул.Володимирська, 44.
Автореферат розісланий 07.03.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат географічних наук,
старший науковий співробітник |
В.І. Передерій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широкомасштабні дослідження рельєфу морського дна почались останнім часом у зв’язку з потребами активного господарчого освоєння морських ресурсів, появою сучасних технічних засобів і технологій вивчення морського дна (багатопроменевих ехолотів, гідролокаторів бокового обзору, космічних систем дистанційного зондування тощо), котрі дозволяють вивчати великі ділянки акваторій з високим ступенем детальності. Але проблемою лишається наявність алгоритмів і комп’ютерних програм, що дають можливість здійснювати аналіз і змістовну інтерпретацію зондувань. Це надає таким дослідженням не лише фундаментальної, але й значної практичної цінності.
Розвиток методів саме такого аналізу рельєфу дна морів досить важливий для України, оскільки дно Чорного та Азовського морів є для неї об’єктом стратегічного значення. Такі дослідження передбачають використання різноманітних методів, серед яких чільне місце належить сучасним ГІС-технологіям. У деяких випадках, зокрема у зв’язку з інженерно-геоморфологічним аналізом для розмішення підземних споруд, прокладанням нафтопроводів тощо виникла потреба запровадження до морської геоморфології методів структурного аналізу рельєфу, що добре показали себе при дослідженні рельєфу суходолу, але практично не використовуються у морській геоморфології. Отже, є проблема, що вимагає наукового обгрунтування, методичного забезпечення й автоматизації обробки величезних масивів даних.
Саме ціма обставинами визначається загальне спрямування й мета цієї роботи. Ці експериментальні матеріали було покладено в основу дисертаційного дослідження.
Об`єктом дослідження є морфосистема морського дна. Предметом дослідження виступає геоморфологічна будова ділянки, що охоплює декілька морфогенетично спряжених структурних елементів підводного рельєфу: шельф, материковий схил, материкове підніжжя та прилягаючий до них глибоководний каньйон. Фактичний матеріал здобуто у міжнародній експедиції з вивчення морського дна за трасою майбутнього нафтопроводу Джубга-Самсун у вигляді масиву первинних високоточних чисельних даних багатопроменевого ехолотування морського дна на глибинах до 2000 м.
Метою дисертаційного дослідження є розробка методу відображення й структурного аналізу морського дна, що недоступне для безпосереднього візуального спостереження, на тестовій ділянці материкового схилу між Туапсе-Джубга на основі комп’ютерної обробки вимірювань, здійснених багатопроменевим ехолотом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ РЕЛЬЄФУ МОРСЬКОГО ДНА (НА ПРИКЛАДІ ЗАХІДНО-КАВКАЗЬКОГО РАЙОНУ ЧОРНОГО МОРЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок