Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ВИПРОМІНЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ІЗ ДЖОУЛЕВИМИ І ПОЛЯРИЗАЦІЙНИМИ ВТРАТАМИ

ТЕОРІЯ ВИПРОМІНЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ІЗ ДЖОУЛЕВИМИ І ПОЛЯРИЗАЦІЙНИМИ ВТРАТАМИ

Назва:
ТЕОРІЯ ВИПРОМІНЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ІЗ ДЖОУЛЕВИМИ І ПОЛЯРИЗАЦІЙНИМИ ВТРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,57 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Токарський Петро Львович
УДК 517.958:[537.872+537.871.5]
ТЕОРІЯ ВИПРОМІНЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ІЗ ДЖОУЛЕВИМИ
І ПОЛЯРИЗАЦІЙНИМИ ВТРАТАМИ
01.04.03 – радіофізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ШИФРІН Яків Соломонович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки МОН України,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук,
професор,
ГОРОБЕЦЬ Микола Миколайович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна МОН України,
завідувач кафедри прикладної
електродинаміки.
доктор фізико-математичних наук,
професор,
ПРОСВИРНІН Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу теоретичної радіофізики
доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки України
ЗАМЯТІН Вадим Іванович,
Харківський університет повітряних сил
МО України,
завідувач кафедри пристроїв високочастотної техніки і радіотехнічних кіл
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України, кафедра теоретичних основ радіотехніки, м. Київ.
Захист відбудеться 29.06.2005 р. о 14 й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр.Леніна, 14.
Автореферат розісланий 27.05.2005 г.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ В.М.Безрук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні вимоги, що ставляться до радіоелектронних засобів (РЕЗ) різного призначення, змушують розробників застосовувати в них складні випромінювальні пристрої у вигляді фазованих, адаптивних або інтелектуальних антенних решіток. Це дозволяє розширити функційні можливості РЕЗ за рахунок збільшення їх енергетичного потенціалу, здійснення швидкого огляду простору, підвищення роздільної здатності, збільшення кількості напрямків випромінювання або приймання радіохвиль, формування діаграм спрямованості (ДС) спеціальної форми, їх адаптації до умов роботи тощо. Сьогодні такі антени з успіхом використовуються не тільки в таких традиційних областях, як радіолокація, радіоастрономія і далекий зв’язок, але і впроваджуються в мережі мобільного зв’язку та у локальні обчислювальні мережі, у РЕЗ авіації і космічних апаратів, у системи неруйнівного контролю і медичної діагностики та ін. Природно, що реалізація згаданих функцій у решітках призводить до їх ускладнення, отже, до збільшення витрат на їх розробку і виробництво. Витрати на виробництво можна скоротити застосуванням прогресивних технологій, а на розробку – шляхом впровадження комп’ютерного моделювання і оптимального проектування випромінювальних систем (ВС) з ретельним урахуванням усіх факторів, що істотно впливають на їх параметри. Серед цих факторів не останнє місце посідають теплові втрати енергії в елементах випромінювальної системи, які можуть значно погіршити її енергетичні параметри, особливо чутливість і коефіцієнт корисної дії (ККД). Важливість ретельного урахування втрат посилюється ще й тим, що у виробництві антенних систем все більше застосовують сучасні прогресивні технології з використанням нових матеріалів, які іноді спричиняють зростання рівня джоулевих втрат енергії у ВС. Іншим джерелом джоулевих втрат можуть бути резистивні елементи, які останнім часом досить часто вбудовують у випромінювальні структури задля підвищення їх показників якості, а саме розширення смуги робочих частот, поліпшення узгодження з фідерними лініями, зменшення перерізу розсіювання тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ВИПРОМІНЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ІЗ ДЖОУЛЕВИМИ І ПОЛЯРИЗАЦІЙНИМИ ВТРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок