Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ М’ЯСНИХ ФАРШЕВИХ ВИРОБІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО

ТЕХНОЛОГІЯ М’ЯСНИХ ФАРШЕВИХ ВИРОБІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ М’ЯСНИХ ФАРШЕВИХ ВИРОБІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
КОЛЕСНИК АЛІНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 637.521.47:637.514.7
ТЕХНОЛОГІЯ М’ЯСНИХ ФАРШЕВИХ ВИРОБІВ
СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ
НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО
Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат ветеринарних наук, доцент
Головко Микола Павлович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
доцент кафедри гігієни харчування та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Рудавська Ганна Богданівна,
Київський національний торговельно-економічний
університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
кандидат технічних наук, доцент
Луконіна Ірина Миколаївна,
Одеська національна академія харчових технологій,
доцент кафедри технології м’яса та м’ясних продуктів
Захист відбудеться “ 3 ” квітня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, м. Харків, 61051.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, м. Харків, 61051.
Автореферат розісланий “ 29 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Дубініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здоров'я нації визначає повноцінне харчування, яке забезпечує нормальний ріст та розвиток людини, сприяє профілактиці захворювань, продовженню життя, підвищенню працездатності та створює умови для адекватної адаптації її до навколишнього середовища. У більшості населення України існують порушення в харчуванні, обумовлені недостатнім споживанням мінеральних речовин, повноцінних білків та нераціональним їх співвідношенням. Хоча мінеральні речовини не мають енергетичної цінності, як білки, проте функціонування організму без них неможливе, оскільки вони виконують пластичну функцію, беруть участь в обміні речовин в організмі, а також у будівництві кісткової тканини.
У теперішній час в Україні дефіцит повноцінних білкових продуктів харчування пов’язаний із ростом цін на м’ясні продукти у ході ринкових перетворювань і появою неякісних продуктів, що погано засвоюються організмом. Крім того, у світі виробництво продуктів із високоякісної натуральної сировини економічно не вигідно, тому склалася тенденція виробництва оздоровчих або функціональних продуктів спеціального призначення, в яких комбінується м’ясна сировина (основне джерело білка) з малоцінною сировиною тваринного і рослинного походження. Оздоровчі продукти спеціального призначення сприяють корекції різних дефіцитів біологічно активних речовин в організмі людини.
Одним із шляхів підвищення ефективності використання білкових та жирових ресурсів країни на харчові цілі є переробка кістки забійних тварин, що містить фосфорно-кальцієві солі (22,8…49,3%), високозасвоюваний жир (10…29%) і білок (14…22%), а також розробка оригінальних технологій комбінованих м’ясопродуктів з добавкою харчової кістки, в яких вміст білків, жирів і, особливо, мінеральних речовин відповідає нормам адекватного харчування.
У міжнародній практиці приділяється значна увага використанню добавок із кістки у виробництві біологічно цінних продуктів харчування. Патентно-інформаційний пошук показав, що на даний час в Україні практично відсутні технології м’ясних фаршевих виробів спеціального призначення, які збагачуються біоорганічним кальцієм за рахунок внесення продуктів переробки харчової кістки. Кальцій не синтезується організмом людини, хоча це п’ятий елемент в ньому за вмістом, його іони виконують важливу регуляторну роль в таких біологічних процесах як м’язове скорочення, тромбоутворення, мінералізація тканин, ділення клітин, а на фоні дефіциту кальцію розвивається ціла низка захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ М’ЯСНИХ ФАРШЕВИХ ВИРОБІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВФАБРИКАТУ КІСТКОВОГО ХАРЧОВОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок