Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом кварцових трубок

Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом кварцових трубок

Назва:
Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом кварцових трубок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кіровоградський національний технічний університет
Шефер Олександр Віталійович
УДК 681.51
Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом кварцових трубок
Спеціальність 05.13.07 – Автоматизація
технологічних процесів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматики та електропривода Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор Галай Микола Васильович, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, завідувач кафедри автоматики та електропривода.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Сидоренко Володимир Володимирович, Кіровоградський національний технічний університет, завідувач кафедри програмного забезпечення;
- кандидат технічних наук, доцент Кравець Петро Іванович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри автоматики і управління в технічних системах.
Провідна установа: - Науково – виробнича корпорація “Київський інститут автоматики” Міністерства промислової політики України, м. Київ, державне науково –виробниче підприємство ”Автоматизовані інформаційні системи та технології”.
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2004 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.01 у Кіровоградському національному технічному університеті за адресою: 25006, м. Кіровоград, просп. Університетський, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського національного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград, просп. Університетський, 8.
Автореферат розісланий “ 18 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Каліч
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діагностування та забезпечення надійності автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУТП) – дозволяють забезпечити високі якісні характеристики процесу. Підвищення надійності шляхом резервування апаратних елементів системи з підвищеним ризиком функціонування приводить до значного зростання вартості АСУТП та її обслуговування. Перспективним методом підвищення надійності є системний (модельний) підхід: розробка та впровадження систем виявлення та визначення місцезнаходження можливих відмов (СВВМВ) за допомогою математичних моделей і статистичних методів прийняття рішень.
У галузі розробки теорії і практики діагностування для забезпечення надійності АСУТП працюють вчені багатьох країн світу. Часто використовуються моделі динаміки процесів у просторі станів, які зручні для параметричної ідентифікації, оптимального оцінювання станів та виводу законів керування. Популярні нейромережеві моделі, моделі у вигляді множини логічних правил, що базуються на нечітких (лінгвістичних) змінних, моделі мережевого типу на основі застосування байесівського правила виводу та комбінації цих моделей. Розмаїття методів викликане широким спектром процесів – від чітко визначених кількісно до повністю нечіткого якісного представлення. Кожний із підходів має свої переваги і недоліки. Після вибору та побудови моделі необхідно вибрати чи розробити ефективний метод прийняття рішення щодо наявності пошкоджень у системі. Для прийняття рішень використовують такий інформативний елемент як нев’язка, вона має різні властивості в режимі нормального функціонування та при пошкодженнях. Це дозволяє виявити аномалії функціонування процесу, а в багатьох випадках визначити їх місцезнаходження. Спільне застосування різних підходів підвищує ймовірність правильної діагностики.
Дисертаційна робота присвячена розробці методів та алгоритмів побудови СВВМВ процесу витягування кварцових трубок із розігрітого до м’якого стану кварцового блоку. Процес нестаціонарний, система функціонує в умовах впливу випадкових зовнішніх збурень. Для створення СВВМВ побудовано математичні моделі процесу витягування трубки та коливань установки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом кварцових трубок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок