Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ХРЕСТОПОДІБНИХ ЗВ’ЯЗОК У СИСТЕМІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНОСТІ КОЛІННОГО СУГЛОБА

ВІДНОВЛЕННЯ ХРЕСТОПОДІБНИХ ЗВ’ЯЗОК У СИСТЕМІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНОСТІ КОЛІННОГО СУГЛОБА

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ХРЕСТОПОДІБНИХ ЗВ’ЯЗОК У СИСТЕМІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНОСТІ КОЛІННОГО СУГЛОБА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І. Ситенка АМН України
БОЛХОВІТІН Павло Васильович
УДК 616.728.3-089(47754)
ВІДНОВЛЕННЯ ХРЕСТОПОДІБНИХ ЗВ’ЯЗОК
У СИСТЕМІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ
НЕСТАБІЛЬНОСТІ КОЛІННОГО СУГЛОБА
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології хребта та суглобів імені професора
М.І. Ситенка АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук професор
лауреат Державної премії України
СІМЕНАЧ Богдан Ілліч
Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор медичних наук професор
Попов Василь Антонович,
Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри травматології та ортопедії № 2
доктор медичних наук
Тяжелов Олексій Алімович,
Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України,
завідувач лабораторії біомеханіки
Провідна установа Дніпропетровська державна медична академія, кафедра травматології та ортопедії, МОЗ України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “13” травня 2005 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий “12” квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор медичних наук В.О. Радченко


Актуальність теми. Проблема відновлення хрестоподібних зв’язок у системі хірургічного лікування нестабільності колінного суглоба не втратила своєї актуальності. Як випливає з численних наукових джерел, існують різні, іноді суперечливі, думки про методи і засоби лікування даної патології.
Так, на думку С. П. Миронова и соавт., “многообразие клинических форм, вариантов развития, прогрессирующее течение, присоединение гонартроза и рецидивирующего синовита, различия в уровне функциональных притязаний пациентов, отсутствие дифференцированной тактики применения различных методов лечения диктуют необходимость дальнейшего изучения проблемы компенсации и восстановления функции коленного сустава при повреждениях его капсульно-связочных структур, несмотря на то, что существует множество различных консервативных и оперативных подходов к лечению данной патологии”.
За даними Kaiser Permanent Medical Center в Сан-Дієго (Каліфорнія), частота ушкоджень колінного суглоба складала 0,038% на рік, з них 61% – спортивні травми (футбол, баскетбол, лижний спорт). Це становить 78% усіх спортивних ушкоджень коліна.
Ушкодження сумково-зв’язкового апарату (СЗА) колінного суглоба характерні для осіб молодого та середнього віку. Це свідчить про особливу значущість даної проблеми в медичному та соціально-економічному аспектах.
В ушкодженому суглобі відбуваються запально-дистрофічні зміни, які сумісно з нестабільністю призводять до тимчасової, а потім і до стійкої втрати працездатності. Приблизно 70-75% травматичних артрозів колінного суглоба є наслідком ушкоджень сумково-зв’язкового апарату.
Протягом останніх десятиліть було зроблено багато спроб консервативного лікування сумково-зв’язкової нестабільності колінного суглоба. Однак задовільних результатів вдавалося досягнути тільки при лікуванні свіжих випадків ушкодження сумково-зв’язкового апарату колінного суглоба з мінімальним ступенем нестабільності. У випадках хронічної посттравматичної нестабільності колінного суглоба, за даними наукової літератури, ефективними виявилися виключно оперативні методи лікування – хірургічні втручання з відновленням хрестоподібних зв’язок.
Прогрес у розумінні проблеми сумково-зв’язкових ушкоджень колінного суглоба обумовлено відходом у минуле концепції “внутрішніх ушкоджень” та відмовою від концепції “ізольованих ушкоджень зв’язок”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ХРЕСТОПОДІБНИХ ЗВ’ЯЗОК У СИСТЕМІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНОСТІ КОЛІННОГО СУГЛОБА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок