Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ВИНОМАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ПРЕПАРАТІВ РІДКИХ ЖЕЛАТИНІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ВИНОМАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ПРЕПАРАТІВ РІДКИХ ЖЕЛАТИНІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ВИНОМАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ПРЕПАРАТІВ РІДКИХ ЖЕЛАТИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БАБИЧ ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 663.256.1
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ВИНОМАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ПРЕПАРАТІВ РІДКИХ ЖЕЛАТИНІВ
Спеціальність 05.18.05 – Технологія цукристих речовин
та продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України та Національному інституті винограду і вина “Магарач” УААН.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гержикова Вікторія Григорівна
Національний інститут винограду і вина Магарач,
зав. відділом хімії і біохімії вина
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Литовченко Олександр Михайлович,
Інститут садівництва Української аграрної академії наук,
зав. відділом переробки плодів та ягід
кандидат технічних наук
Мацко Олександр Петрович
ЗАТ “Київський завод шампанських вин “Столичний”,
директор
Захист відбудеться “ 19 ” березня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33,
вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 18 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент М.В.Карпутіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку із зростанням вимог до вітчизняних вин і розширення їх експорту проблема підвищення терміну стабільності готової винопродукції є актуальним науково-технічним завданням.
Стабільність вина – це умова, при якій у вині протягом гарантійного терміну не будуть проявлятися небажані зміни фізичних, хімічних або органолептичних властивостей. До небажаних змін, які псують товарний вигляд вина, можна віднести помутніння або зміну прозорості вина.Серед всього різноманіття помутнінь вин найчастіше зустрічаються колоїдні помутніння. Для стабілізації виноматеріалів проти колоїдних помутнінь використовують різноманітні освітлюючі та стабілізуючі матеріали, при цьому важливе значення мають їх якість і властивості. Так, желатин вітчизняного виробництва, який традиційно використовують для обробки вин, має ряд істотних недоліків: неоднорідність молекулярноого складу білкових фракцій, значна тривалість розчинення, наявність запаху тваринного клею, складність процесу обробки виноматеріалів при низькій температурі, різна адсорбційна і флокулююча здатність.
Крім цього вимоги до желатину регламентуються, як до харчового продукту без врахування специфіки його застосування у виноробстві для стабілізації виноматеріалів.
В теперішній час в Україні ринок стабілізуючих матеріалів виноробства, насичений імпортними білковими препаратами тваринного, рослинного і рибного походження, які відрізняються від вітчизняних аналогів зовнішнім виглядом, структурою, складом і властивостями.
У зв'язку з недостатнім задоволенням потреб виноробства в оклеюючих речовинах вітчизняного виробництва, а також відсутністю їх широкого асортименту, найбільш перспективними є препарати високогідролізованих желатинів, які випускають у вигляді готових для використання розчинів. Рідкі желатини мають слабку желюючу здатність, що дозволяє використовувати їх при обробці виноматеріалів при низьких температурах. Як правило, препарати імпортного виробництва не відповідають вимогам нормативних документів України, що вимагає проведення їх адаптації до умов вітчизняного виноробства.
Тому, проведення комплексу досліджень, спрямовано на розробку методів оцінки і режимів використання препаратів рідких желатинів є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася згідно із планами науково-дослідної роботи кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв НУХТ “Розробка теоретичних основ ресурсозберігаючих та безвідходних технологій харчового та технічного спирту, солоду, пива, вина, безалкогольних напоїв, концентратів та екстрактів лікувально-профілактичної дії” та входить до плану науково-дослідних робіт Національного інституту винограду і вина “Магарач” “Розробити енергозберігаючі технології виробництва вин на основі використання нових технологічних прийомів, матеріалів, препаратів мікроорганізмів та обладнання” (№ 0106U004459).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ВИНОМАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ РОЗРОБКИ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ПРЕПАРАТІВ РІДКИХ ЖЕЛАТИНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок