Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ФОРМИ РУХОМИХ ОБ’ЄКТІВ НА ОСНОВІ СИГНАЛЬНО ТА СПЕКТРАЛЬНО-СТРУКТУРНИХ МОДЕЛЕЙ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ФОРМИ РУХОМИХ ОБ’ЄКТІВ НА ОСНОВІ СИГНАЛЬНО ТА СПЕКТРАЛЬНО-СТРУКТУРНИХ МОДЕЛЕЙ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ФОРМИ РУХОМИХ ОБ’ЄКТІВ НА ОСНОВІ СИГНАЛЬНО ТА СПЕКТРАЛЬНО-СТРУКТУРНИХ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,71 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
Лавріненко Сергій Вадимович
УДК 62-506.223.001.57:62-501
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ФОРМИ РУХОМИХ ОБ’ЄКТІВ НА ОСНОВІ СИГНАЛЬНО ТА СПЕКТРАЛЬНО-СТРУКТУРНИХ МОДЕЛЕЙ
05.13.06 Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти та науки України на кафедрі “Інформаційні системи”
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Власенко Віктор Олексійович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри інформаційних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Кондратенко Юрій Пантелєєвич,
Миколаївська філія Національного університету “Києво-Могилянська академія”, професор кафедри комп’ютерних технологій
кандидат технічних наук, доцент,
Купріянов Андрій Борисович,
Одеська державна академія харчових технологій,
доцент кафедри прикладної математики та обчислювальної техніці
Провідна установа: Інститут космічних досліджень Національної академії наук України та Національного космічного агентства України,
відділ космічних інформаційних технологій і систем
Захист відбудеться “25” квітня 2002р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті (65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: (65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1).
Автореферат розісланий “25” березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук _________ Ямпольський Ю. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системи автоматизованого управління на основі візуальної інформації в наш час стали необхідною ланкою в роботизації складних процесів у виробництві, системах автоматизованої навігації на складноструктурованій місцевості, медичній діагностиці, криміналістиці тощо. Оскільки більшість таких відеоінформаційних систем призначена для роботи в режимі реального часу та рішення відповідальних задач, до методів аналізу і розпізнавання зображень, що використовуються в них, ставляться різносторонні і часто суперечливі вимоги. З одного боку це вимоги високої швидкодії та якості, з іншого потреба в малих обчислювальних та інших ресурсах, а також доступна вартість апаратної і (або) програмної реалізацій. Крім цих питань, в наш час особливо важливим вважається питання створення універсальних (хоч би в деякому класі візуальної інформації, яка обробляється системою) відеоінформаційних систем, пов'язане зі створенням повнофункціональних робототехнічних систем. Проте, ще не створено всеосяжної теорії розпізнавання зображень через те, що ця задача в більшості випадків є математично некоректною і такою, що важко формалізується. Практичні підходи, що описані в літературі, призначені для вузькоспеціалізованих застосувань і часто непорівнянні по багатьох параметрах. Сьогодні ще відсутні практично завершені системи обробки і розпізнавання зображень, які повністю задовольняють перерахованим вимогам.
Усе попереднє показує, що задача дослідження та розробки нових ефективних методів і засобів розпізнавання зображень ще далека від повного завершення і є дуже актуальною в цей час.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Робота виконувалась в рамках наступних держбюджетних тем Міністерства Освіти та Науки України, проведених Одеським національним політехнічним університетом, “Розробка методів та інформаційних технологій моделювання та ідентифікації зображень вихрових хвильових структур та звуко-імпульсних ДНЧ-багатовимірних сигналів для вирішення задач розпізнавання об’єктів та текстур в системах дистанційного зондування та аналізу фоно-цільової обстановки” (19971999, Договір №264-121, р. н. 0197U001839), “Методи та інформаційні технології моделювання та оцінки ефективності обробки та розпізнавання зображень та векторних сигналів у класі нелінійних гібридних алгоритмів за допомогою нейроних мереж” (20002002, Договір №373-121, р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ФОРМИ РУХОМИХ ОБ’ЄКТІВ НА ОСНОВІ СИГНАЛЬНО ТА СПЕКТРАЛЬНО-СТРУКТУРНИХ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок