Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ СЕЛА В УМОВАХ АГРАРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ СЕЛА В УМОВАХ АГРАРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ СЕЛА В УМОВАХ АГРАРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Круковський Анатолій Миколайович
УДК 633.11.003.13:316.334.2 (447.42)
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ СЕЛА В УМОВАХ АГРАРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України та в Українській академії бізнесу та підприємництва Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники: доктор економічних наук, професор
Поліщук Микола Петрович,
Державний агроекологічний університет (м. Житомир),
завідувач кафедри менеджменту організацій;
доктор економічних наук, професор
Єрмаков Олександр Юхимович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри аграрної соціології та розвитку села
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, член-кореспондент УААН
Прокопа Ігор Васильович,
Державна установа „Інститут економіки та прогнозування НАН України”,
головний науковий співробітник
відділу економіки і політики аграрних перетворень;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Булавка Олексій Гаврилович,
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу аграрної політики та
сільського розвитку.
Провідна установа - Дніпропетровський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра менеджменту організацій, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “13” жовтня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “ 07 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ефективне господарювання на селі визначається багатьма складовими, однією з яких є соціальна інфраструктура. Як відомо, на соціальну інфраструктуру покладається завдання задоволення життєво необхідних потреб провідної продуктивної сили суспільства – людини, а через неї сприяти розвитку виробництва, в тому числі й аграрного. Але, чомусь завжди селянин розглядався лише як сільський трудівник, а його інтереси, життєві потреби, як людини, залишалися поза увагою.
Враховуючи даний факт свого часу був прийнятий Закон України “Про пріоритетність соціального розвитку села і агропромислового комплексу в народному господарстві України”. Проте, життя показало, на превеликий жаль, що пріоритетності соціального розвитку села як такої не відбувалося раніше і не відбувається на сучасному етапі розвитку незалежної української держави. Перш за все, це пов’язано з соціально-економічною ситуацією, яка склалася в Україні внаслідок здійснених аграрних трансформацій щодо форм власності, земельних і майнових відносин.
На це звертають увагу в своїх дослідженнях такі економісти-аграрії як В.Я. Амбросов, О.А. Бугуцький, О.Д. Гудзинський, О.Ю. Єрмаков, П.М. Макаренко, Л.О. Мармуль, М.П. Поліщук, П.Т. Саблук, М.П. Сахацький, В.К. Терещенко, І.Н. Топіха, І.І. Червен, В.В. Юрчишин та ін.
Проблеми функціонування і розвитку, визначення об’єктів і галузей соціальної інфраструктури, в тому числі й сільських територій, досліджували вітчизняні економісти: Є.А. Агабаб’ян, О.Г. Булавка, М.Х. Вдовиченко, Н.М. Вітренко, В.Г. Кобзар, А.І. Кочерга, М.К. Орлатий, С.І. Пампуха, І.В. Прокопа, Л.О. Шепотько та інші, а серед зарубіжних економістів – Д.Ф. Баттен, Т. Ганслі, А.Ельхансе, Д.Кларк,Т. Лаксманен, А. Маршалл, П. Самуельсон тощо.
Важливість даної соціально-економічної проблеми полягає в тому, що в умовах сучасного стану аграрної економіки України наявність ефективно функціонуючої соціальної інфраструктури сільських територій є одним із визначальних факторів не лише соціальної стабільності, але й ефективного господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ СЕЛА В УМОВАХ АГРАРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок