Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оптимізація технології фрикційної розрізки круглих сталевих труб з обертанням

оптимізація технології фрикційної розрізки круглих сталевих труб з обертанням

Назва:
оптимізація технології фрикційної розрізки круглих сталевих труб з обертанням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Кулик Геннадій Григорович
УДК 621.93.026
оптимізація технології фрикційної розрізки
круглих сталевих труб з обертанням
спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків–2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі технології машинобудування та металорізальних верстатів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сизий Юрій Анатолійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології
машинобудування та металорізальних верстатів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Арпентьєв Борис Михайлович,
Українська інженерно-педагогічна академія
м. Харків, завідувач кафедри технології і управління якістю в машинобудуванні
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Сталінський Дмитро Віталійович,
Українській науково-технічний центр “Енергосталь” м. Харків,
генеральний директор
Провідна установа: Державне підприємство “Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування” Міністерство промислової політики України, м. Харків
Захист відбудеться “ 26 ” травня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 22 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 Пермяков О.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Чільне місце у трудомісткості виробництва виробів машинобудування і металургії посідають різні операції розрізки прокату та заготовок. В теперішній час у машинобудуванні використовують, в основному, такі методи: різка на ножовочних, стрічно-відрізних, фрезерно-відрізних, абразивно-відрізних, токарно-відрізних верстатах; рубка (ломка) на пресах. В металургії – різка на пилах тертя зубчатими або гладкими сталевими дисками (фрикційна розрізка), рубка обертовими або нерухомими ножами, токарними різцями, абразивними кругами.
Спосіб фрикційної розрізки достатньо продуктивний і тому широко використовувався в СРСР, однак він був витиснутий іншими способами, які забезпечували більш високу якість обробки та кращі санітарні умови праці (зменшення шуму). Але вище згадані методи мають один суттєвий недолік – великі витрати на інструмент. Дискові фрези, пили, стрічкові пили, токарні різці – достатньо дорогий інструмент. Експлуатація дискових фрез, пил, різців вимагає їх постійно переточувати, інтенсивний знос абразивних кругів – їх великої кількості. Таким чином, відчувається нагальна потреба у процесах розрізки з використанням дешевого інструменту і, зокрема, у фрикційній розрізці.
Проте процес фрикційної розрізки нерухомої заготовки супроводжується великим шумом завдяки вібрації диска, що змушує у металургії заміняти ії більш тихими процесами, а в машинобудуванні зовсім не використовувати. Фрикційна розрізка з обертанням заготовки (труби) супроводжується шумом, що не перевершує санітарних норм, завдяки невеликому виступанню диска з фланців для його кріплення і, як наслідок, невеликій амплітуді та енергії вібрацій. Проте цілеспрямованих досліджень фрикційної розрізки з обертанням заготовки, яка кінематично принципово відрізняється від розрізки нерухомої заготовки, не виконувалось, і на цей час не існує науково обґрунтованих рекомендацій щодо оптимальних умов здійснення такого процесу. Тому оптимізація технологічного процесу фрикційної розрізки – процесу з використанням дешевого інструмента (гладкого сталевого диска) з обертанням круглої сталевої заготовки є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: оптимізація технології фрикційної розрізки круглих сталевих труб з обертанням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок