Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКТУ УНІВЕРСАЛЬНИХ ЗАСОБІВ МЕХАНІЗАЦІЇ ПЕРЕНАЛАГОДЖУВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСНАСТКИ

РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКТУ УНІВЕРСАЛЬНИХ ЗАСОБІВ МЕХАНІЗАЦІЇ ПЕРЕНАЛАГОДЖУВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСНАСТКИ

Назва:
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКТУ УНІВЕРСАЛЬНИХ ЗАСОБІВ МЕХАНІЗАЦІЇ ПЕРЕНАЛАГОДЖУВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСНАСТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Спицький Анатолій Миколайович
УДК 621.9
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКТУ
УНІВЕРСАЛЬНИХ ЗАСОБІВ МЕХАНІЗАЦІЇ
ПЕРЕНАЛАГОДЖУВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ
ОСНАСТКИ
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Харківському науково-дослідному інституті технології машинобудування Міністерства промислової політики України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мовшович Олександр Якович,
Харківський науково-дослідний інститут
технології машинобудування Державного
комітету промислової політики України, м. Харків,
зам. директора інституту - головний інженер;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Карпусь Владіслав Євгенович,
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України, м. Харків,
професор кафедри “Технологія машинобудування та металорізальні верстати”;
кандидат технічних наук, доцент
Зенкін Микола Анатолійович,
Київський національний університет технології та дизайну Міністерства освіти і науки України, м. Київ,
доцент кафедри “Метрологія, стандартизація і сертифікація”.
Провідна установа
Відкрите акціонерне товариство “Мотор Січ” Державного комітету промислової політики України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 28.03. 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті“
Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий 27.02. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Узунян М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналз верстатних пристосувань, що застосовуються на машинобудівних підприємствах галузі, показав, що основним видом оснащення, яке складає 80% усього діючого, є оснащення нерозбірного типу, необоротне, не розраховане на використання при зміні виробу. Переважають малопродуктивні конструкції спеціальних пристосувань з неефективними ручними затискними пристроями. Таке оснащення не забезпечує підвищення продуктивності праці верстатників у випадку переходу від дрібносерійного виробництва до середньосерійного або крупносерійного.
Пристосування, які використовуються в крупносерійному і масовому виробництвах продуктивні, але потребують великих затрат як в проектуванні, так і у виготовленні. Вони також не розраховані на використання при зміні об'єкта виробництва. Тому при проектуванні прогресивних верстатних пристосувань істотно прагнути до забезпечення можливостей їх багаторазового використання.
Найбільш ефективним методом створення таких пристосувань є уніфікація і агрегатування, тобто розчленування конструкції на окремі агрегати (складові одиниці та деталі), нормалізація їх і організація спеціалізованого виробництва. На даний момент у вітчизняній і закордонній практиці нормалізації підлягали в основному кріпильні, а також дрібні і середні деталі, що входять до категорії базуючих і затискних елементів пристосувань. Нормалізація таких деталей дозволила знизити трудомісткість виготовлення верстатних пристосувань лише на 5 – 8 відсотків. Багатора-зовість їхнього використання незначна.
В результаті сформованої практики використання оснащення, особливо на підприємствах з одиничним і серійним виробництвом, що складають відповідно 70% і 28% у загальній структурі виробництв маши-нобудівних підприємств, об'єм пристосувань з ручним закріпленням оброблюваних заготовок складає 85% - 90% у загальному балансі пристосувань для механічної обробки. Все це веде до істотного зниження продуктивності праці верстатників.
В умовах одиничного і серійного типів виробництв найбільш ефективними є комплекти універсальних засобів механізації технологічного оснащення (УЗМ), що складаються з гідроблоків, гідроциліндрів, арматури, пневмогідропідсилювачів, а також інших деталей і складальних одиниць, що відрізняються високою універсальністю, обмеженою кількістю типорозмірів гідропристроїв [50].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКТУ УНІВЕРСАЛЬНИХ ЗАСОБІВ МЕХАНІЗАЦІЇ ПЕРЕНАЛАГОДЖУВАНОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСНАСТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок