Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Волянська Яна Богданівна
УДК 621.313.3:681.51
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ
Спеціальність 05.09.03 – Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електрообладнання суден Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор
Локарев Валентин Іванович, професор кафедри електрообладнання суден Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Герасимяк Ростислав Павлович, професор кафедри електромеханічних систем з комп’ютерним управлінням Одеського національного політехнічного університету, м. Одеса.
кандидат технічних наук
Алаєв Віктор Васильович, доцент кафедри суднових енергетичних установок Севастопольського військово-морського ордену Червоної Зірки інституту імені П.С. Нахімова, м. Севастополь.
Провідна установа – | Національний університет „Львівська політехніка”, м. Львів, кафедра „Електропривод і автоматика промислових установок”.
Захист відбудеться „ 14 ” квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.052.05 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса-44, пр. Шевченка, 1, адміністративний корпус, ауд. 400.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса, пр. Шевченка, 1)
Автореферат розісланий „ 10 ” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К41.052.05, к.т.н., доцент В.П. Шевченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У промислово розвинутих країнах, у тому числі й в Україні, близько 2/3 всього обсягу споживаної електроенергії використовується для механічної роботи, що виконується в більшості асинхронним електроприводом (АЕП). Найбільш широко використовуються електроприводи на базі асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором (АД). Таке положення визначається простотою виготовлення й експлуатації АД, меншими в порівнянні з двигунами постійного струму масою, габаритними розмірами і вартістю, а також високою надійністю в роботі.
Однак, як показує практика, АД, що зараз знаходяться в експлуатації мають погіршені енергетичні характеристики внаслідок збільшеної при проектуванні установленої потужності, але головне – роботи більшість часу в недовантаженому режимі, все це і спричиняє зниження ККД. Відомо, що тільки в агропромисловому комплексі України знаходяться в експлуатації близько двох мільйонів АД, тому навіть при невеликому зниженні втрат окремого приводу (до 3-5%), враховуючи масовість АЕП, можна досягти значну економію електроенергії. У зв'язку з цим перспективним є напрямок удосконалення систем енергозберігаючого керування АЕП.
Сучасні системи енергозберігаючого керування засновані на використанні різних способів підвищення енергетичної ефективності АЕП, таких як частотне і векторне керування, використання комбінованих засобів, регулювання потоку АД. Останній з перерахованих засобів простий у реалізації і не вимагає великих капіталовкладень, що особливо актуально при проведенні заходів щодо модернізації існуючих масових АЕП.
У відомих роботах Ільінського М.Ф., Кобозева В.А., Москаленко В.В., присвячених вивченню питання зниження втрат в АЕП шляхом зміни потоку АД, велика увага приділена загальним питанням теорії енергетичних перетворень в асинхронних машинах. У той же час узагальнені методики аналізу енергетичних перетворень і характеристик при регулюванні потоку АД електропривода ще не представлені в досить зручному для практичного використання виді. Відсутні критерії оцінки енергетично доцільних режимів навантаження, недостатньо поширено комплексний підхід до вирішення задачі енергозбереження в електроприводі, що поєднує як системне обґрунтування способу енергозбереження (регулювання потоку АД), так і його практичну реалізацію, засновану на розробці технічних засобів підвищення енергетичної ефективності електропривода.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок