Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТРАВИ КОЛУМБА У ЗВ'ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ ЇЇ У КРИМ

АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТРАВИ КОЛУМБА У ЗВ'ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ ЇЇ У КРИМ

Назва:
АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТРАВИ КОЛУМБА У ЗВ'ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ ЇЇ У КРИМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕФІРООЛІЙНИХ І ЛІКАРСЬКИХ
РОСЛИН
МЕЛЬНИКОВ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 3.174(477.9)
АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА
ТРАВИ КОЛУМБА
У ЗВ'ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ ЇЇ У КРИМ
Спеціальність 06.01.09 - рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Сімферополь - 1999
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному аграрному університеті Міністерства АПК України
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор, Ніколаєв Євген Володимирович, проректор з науково-дослідної роботи Кримського державного аграрного університету.
Офіційні опоненти - доктор сільськогосподарських наук, професор, Щєрбаков Віктор Яковлевич, завідувач кафедрою рослинництва Одеського сільськогосподарського інституту;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Покрищенко Володимир Миколайович, завідувач сектором агротехніки Інституту ефіроолійних і лікарських рослин УААН.
Провідна установа - Харківський державний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва Міністерства АПК України, кафедра рослинництва.
Захист дисертації відбудеться “10 ” вересня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради К 52.353.01 при Інституті ефіроолійних і лікарських рослин за адресою: 333034, Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 150.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту ефіроолійних і лікарських рослин: м. Сімферополь, вул. Київська, 150.
Автореферат розісланий “9” серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Тімашова Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обмеженість енергетичних ресурсів у сільськогосподарському виробництві вкрай загострило необхідність використання енергозберігаючих технологій у рослинництві.
Основні енерговитрати в рільництві відбуваються при підготовці грунту до сівби і збирання врожаю, а при вирощуванні просапних культур (кукурудза і т.п.) ще й при догляді за посівами. Істотно скоротити ці витрати можна за рахунок використання в кормовиробництві багаторічних культур. Цей шлях рішення проблеми також дозволяє значно зменшити гостроту іншої проблеми Криму - знизити вітрову ерозію грунтів і стабілізувати, а потім і поліпшити екологічне становище.
Попередні випробування різних кормових культур у Кримському державному аграрному університеті (далі КДАУ) виявили нову для Криму багаторічну злакову культуру - траву Колумба (Sorghum almum Parodi), яка за врожайністю та якістю корму доцільніша, ніж однорічні злаки (кукурудза, суданська трава). Проте для широкого впровадження трави Колумба (далі тр. Колумба) в кормовиробництво Криму необхідні старанно відпрацьовані агротехнічні рекомендації, бо за природно-кліматичних умов Крим є прикордонною зоною, де ця культура може бути використана як багаторічна.
Для розробки раціональних прийомів агротехніки необхідно знати кількісні показники агробіологічних властивостей культури, що забезпечують реалізацію у врожаї її потенційних можливостей в конкретних умовах середовища. У дисертації подані ці дані, отримані нами в результаті проведених експериментальних досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Тема дисертації безпосередньо пов’язана з темою “Розробка енергозберігаючої екологобережливої системи забезпечення тварин зеленими кормами”, що є складовою частиною довго-строкового плану науково-дослідних робіт Кримського державного аграрного університету (номер держреєстрації 01.87.0036348) і пов’язана з державним проектом України “Корми”.
Мета і задачі досліджень. Ціль даної роботи - агробіологічна характеристика тр. Колумба, на підставі якої можна було б зробити висновок про відповідність природно-кліматичних умов Криму вимогам цієї культури і доцільності її інтродукції в Крим, а також на основі її вимог до навколишнього середовища більш раціонально проводити розробку основних заходів її вирощування. Відповідно до цого були поставлені такі задачі:
- вивчення агробіологічних особливостей насіння тр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТРАВИ КОЛУМБА У ЗВ'ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ ЇЇ У КРИМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок