Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми формування та становлення регіонального ринку комерційної нерухомості

Організаційно-економічні механізми формування та становлення регіонального ринку комерційної нерухомості

Назва:
Організаційно-економічні механізми формування та становлення регіонального ринку комерційної нерухомості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,85 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Ліповська-Маковецька Наталія Іванівна
УДК 332.14:371.67(477.82)
Організаційно-економічні механізми
формування та становлення
регіонального ринку комерційної нерухомості
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Павлов Володимир Іванович,
Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Воротіна Людмила Іванівна,
Європейський університет, професор кафедри
кандидат економічних наук
Дурицький Віктор Васильович,
Регіональне відділення Фонду державного майна України у Львівській області, начальник відділу
Захист відбудеться 12 грудня 2007 року об 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 10 листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перехід економіки України до ринкової системи господарювання пов'язаний, у першу чергу, з формуванням приватної власності на засоби виробництва. В нових умовах господарювання власники отримали можливість не лише самостійно використовувати засоби виробництва у підприємницькій діяльності, а й купувати їх, продавати, здавати в оренду. Масові процеси приватизації державних підприємств і організацій та формування на цій основі нових, притаманних ринковій економіці форм господарювання, зумовили необхідність створення фондових, інвестиційних ринків й виділення їх в окремий сегмент – ринок нерухомості.
В нашій країні формування ринку нерухомості відбувається вкрай повільно, що гальмує розвиток ринкових інституцій національної економіки в цій сфері. Не вирішеними залишаються питання, пов’язані з регулювання процесів забезпечення ефективного функціонування ринку нерухомості в регіонах, включаючи зміну її власників, забезпечення гарантованості в збереженні власності, оцінкою її вартості тощо.
Серед різних видів нерухомості важливо виділити таку особливу її форму як комерційна нерухомість. Саме вона і виступає головним об’єктом процесів приватизації, оренди, купівлі-продажу будівель, споруд і приміщень офісного, торгівельного, складського і виробничого призначення.
Тому приділення уваги складовим організаційно-економічних механізмів формування та становлення ринку комерційної нерухомості є доцільним. Водночас попит, пропозиція, ринкові ціни на об’єкти комерційної нерухомості визначаються рівнем розвитку продуктивних сил в регіоні, місцем розташування об’єктів, типом комерційної нерухомості, цілеспрямованості її використання, тому мають регіональний характер.
Виділення регіональної компоненти у формуванні ринку комерційної нерухомості визначене наявністю значних оборотів коштів та ризиком, що супроводжуються операціями з нерухомістю, викликають необхідність у систематичному, комплексному й активному вивченні процесів, що відбуваються на регіональних ринках комерційної нерухомості.
В Україні вже протягом декількох років тривають дебати стосовно розвитку ринку комерційної нерухомості. Тому дослідження цих проблем в сучасних умовах є актуальним, вимагає приділення пильної уваги з боку не тільки науковців, а й практиків, бізнесменів та урядових структур.
Вивченням теоретичних засад формування ринкового механізму управління процесами реалізації нерухомості займається багато вітчизняних і зарубіжних вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми формування та становлення регіонального ринку комерційної нерухомості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок