Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОМАН В.В.ВЕРЕСАЄВА “В ТУПИКЕ” І ЕПОПЕЯ І.С.ШМЕЛЬОВА “СОЛНЦЕ МЕРТВЫХ”: ПРОБЛЕМАТИКА ТА ПОЕТИКА

РОМАН В.В.ВЕРЕСАЄВА “В ТУПИКЕ” І ЕПОПЕЯ І.С.ШМЕЛЬОВА “СОЛНЦЕ МЕРТВЫХ”: ПРОБЛЕМАТИКА ТА ПОЕТИКА

Назва:
РОМАН В.В.ВЕРЕСАЄВА “В ТУПИКЕ” І ЕПОПЕЯ І.С.ШМЕЛЬОВА “СОЛНЦЕ МЕРТВЫХ”: ПРОБЛЕМАТИКА ТА ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,81 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ІБАДЛАЄВ ПАВЛО РУСТЕМОВИЧ
УДК 82 – 311.6:801
РОМАН В.В.ВЕРЕСАЄВА “В ТУПИКЕ” І
ЕПОПЕЯ І.С.ШМЕЛЬОВА “СОЛНЦЕ МЕРТВЫХ”: ПРОБЛЕМАТИКА ТА ПОЕТИКА
10.01.02 – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті
імені В.І.Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, професор
Кобзєв Микола Олексійович,
Таврійський національний університет
імені В.І.Вернадського,
професор кафедри російської і зарубіжної
літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри російської і світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Брусенцова Ольга Дмитрівна,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна,
доцент кафедри мовної підготовки.
Провідна установа Запорізький державний університет,
кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 20 травня 2004 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.В.Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розіслано “17” квітня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історико-літературний процес перших пожовтневих років є складним і багатогранним явищем. У цей період поряд із молодими радянськими письменниками продовжували працювати корифеї слова, чий творчий шлях почався ще до революції. До числа останніх, безперечно, належать В.В.Вересаєв та І.С.Шмельов, які брали активну участь у літературному житті початку ХХ століття. Обидва письменники стали очевидцями подій, що відбувалися в Криму в роки громадянської війни, і відобразили їх у своїх зрілих творах. Погляд цього покоління російської інтелігенції на катаклізми, що спіткали Росію, є особливо цінним сьогодні, коли суспільство прагне ліквідувати наслідки ідеологічного розколу. Їхня спадщина, значна частина якої стала доступна читачам лише в останнє десятиріччя, в розвитку російської літератури є важливою ланкою, що зберегла для нащадків її найкращі класичні традиції.
Актуальність дослідження. Духовні пошуки інтелігенції в перші пореволюційні роки відбилися в цілому ряді літературних творів. Багато письменників, що стали згодом ідеологами радянської літератури, схилялися до думки про необхідність поступового злиття інтелігенції з народом, зближення її інтересів з політикою радянської держави. У творах О.М.Толстого (“Хождение по мукам”), К.О.Федіна (“Города и годы”), К.А.Треньова (“Любовь Яровая”) формувалася концепція нової взаємодії людини і влади, яка надовго дістала статус офіційної. Інше бачення проблеми втілили такі письменники, як М.Булгаков (“Белая гвардия”, “Собачье сердце”), А.П.Платонов (“Котлован”, “Чевенгур”), Є.І.Замятін (“Мы”), які залишалися на загальногуманістичних позиціях. Значними й своєрідними віхами літературного процесу 1920-х років стали роман В.В.Вересаєва “В тупике” (1923) та епопея І.С.Шмельова “Солнце мертвых” (1923). І якщо роман В.В.Вересаєва до 1930 року було видано сім разів на батьківщині письменника, то епопея І.С.Шмельова з’явилася лише за кордоном. Вона стала подією в літературному та громадському житті російської еміграції, була перекладена на багато мов і заслужила схвалення таких класиків літератури ХХ століття, як нобелянти І.Бунін і Т.Манн.
У 1930-і роки обидва твори було вилучено з поля зору вітчизняного читача й дослідника. Тому вони потребують нового прочитання, оцінки й осмислення у світлі основних тенденцій розвитку російської літератури ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОМАН В.В.ВЕРЕСАЄВА “В ТУПИКЕ” І ЕПОПЕЯ І.С.ШМЕЛЬОВА “СОЛНЦЕ МЕРТВЫХ”: ПРОБЛЕМАТИКА ТА ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок