Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продуктивність та надземна фітомаса лісостанів ялиці білої в українських карпатах

Продуктивність та надземна фітомаса лісостанів ялиці білої в українських карпатах

Назва:
Продуктивність та надземна фітомаса лісостанів ялиці білої в українських карпатах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний аграрний університет
В а с и л и ш и н
Роман Дмитрович
УДК 630*53:582.475.2 (477.8)
Продуктивність та надземна фітомаса
лісостанів ялиці білої в українських карпатах
06.03.02 – лісовпорядкування та лісова таксація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Лакида Петро Іванович,
Національний аграрний університет,
директор ННІ лісового і садово-паркового
господарства
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Юхновський Василь Юрійович,
Національний аграрний університет,
директор НДІ лісівництва та декоративного
садівництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Гриник Георгій Георгійович,
Національний лісотехнічний університет,
доцент кафедри лісової таксації і лісовпорядкування
Захист відбудеться „3” жовтня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 28
Автореферат розісланий „29” серпня 2007 року
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради А.Г. Лащенко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний стан та структура карпатських лісів, масштаби антропогенних змін, особливості використання деревних ресурсів, екологічний та економічний стан регіону свідчать про необхідність застосування нових методів у веденні лісового господарства. Зважаючи на це, в 2003 році Україна підписала “Рамкову конвенцію про охорону та сталий розвиток Карпат”, за якою було задекларовано перехід на принципи екологічно збалансованого управління лісами та оптимізації лісокористування на засадах сталого ведення лісового господарства. Однак здійснення такого переходу без відповідного наукового супроводу практично неможливе, оскільки лісові біогеоценози характеризуються наявністю складних біохімічних взаємозв’язків, вплив на які без відповідного наукового обґрунтування, може викликати незворотні деструктивні процеси в лісових екосистемах.
Карпати являють собою один із найбільш лісистих регіонів України, який в першу чергу забезпечує виконання екологічних функцій, головною з яких є довгострокова здатність акумулювати вуглець біомасою деревних рослин та продукувати кисень. Крім цього, ліси регіону характеризуються значним ресурсним потенціалом, оптимізація використання якого становить актуальну проблему сучасності. Тому для вирішення ресурсознавчих, енергетичних та екологічних проблем лісів західного регіону, та й України в цілому, потрібне розроблення комплексу нормативно-інформаційного забезпечення для кількісної та якісної оцінки їх біологічної продуктивності за компонентами фітомаси. Математичні моделі та нормативи оцінки компонентів надземної фітомаси для деревостанів бука лісового та ялини звичайної розроблені П.І.Лакидою. Для ялицевих деревостанів, які являються одними з найперспективніших в Карпатському регіоні, такі нормативи відсутні.
Дисертаційна робота присвячена вивченню біологічної продуктивності за компонентами надземної фітомаси деревостанів ялиці білої (Abies alba Mill.). Розроблення відповідного нормативно-інформаційного забезпечення для комплексної оцінки компонентів надземної фітомаси вищезазначених деревостанів залишається актуальною лісотаксаційною проблемою, вирішення якої сприятиме екологічно збалансованому управлінню лісами регіону.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана дисертаційна робота безпосередньо пов’язана з науковими дослідженнями, що здійснювалися кафедрою лісового менеджменту Національного аграрного університету в межах двох держбюджетних тем: “Розробити наукові основи еколого-економічної оцінки лісів та управління ними на засадах сталого розвитку” (номер державної реєстрації 0101U001710) та “Розробити методичне та нормативно-інформаційне забезпечення для оцінки вуглецедепонуючих функцій лісових насаджень, створених на землях, що вийшли із сільськогосподарського використання” (номер державної реєстрації 0106U004256).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Продуктивність та надземна фітомаса лісостанів ялиці білої в українських карпатах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок