Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Монументальний живопис Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври. Семантика. Стилістика.

Монументальний живопис Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври. Семантика. Стилістика.

Назва:
Монументальний живопис Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври. Семантика. Стилістика.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство культури і мистецтв України
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури
КОНДРАТЮК Аліна Юріївна
УДК [75.052+726.54] (477-25)
Монументальний живопис
Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври.
Семантика. Стилістика.
17.00.05 – образотворче мистецтво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі теорії та історії мистецтва Національної академії
образотворчого мистецтва і архітектури міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор, академік АМУ,
професор НАОМА
Міляєва Людмила Семенівна
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, старший науковий співробітник,
член-кореспондент АМУ, провідний науковий співробітник
Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології
ім. М. Рильського НАН України
Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна
кандидат мистецтвознавства, завідуюча відділом
Національного музею у Львові
Гелитович Марія Йосипівна
Провідна установа: Львівська академія мистецтв
Міністерства культури і мистецтв України (м. Львів)
Захист відбудеться “25 XI 2003 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.103.01 в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури за адресою: 04053, м. Київ, вул. Вознесенський узвіз, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури за адресою: 04053, м. Київ, вул. Вознесенський узвіз, 20.
Автореферат розіслано: “15 X 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, професор Ю.В. БелічкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розписи Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври 20 – 30-х рр. XVIII ст. становлять для дослідження винятковий інтерес. Нині це єдиний повністю збережений ансамбль монументально-декоративного живопису Києво-Печерської малярської майстерні 1-ї пол. XVIII ст. Аналіз пам’ятки дозволяє прослідкувати світоглядні основи культури українського бароко, адже стінопис храму Св. Трійці не гірше за писемні джерела розкриває особливості тогочасної української теології.
Проблематику дослідження ансамблю Троїцької церкви ще далеко не вичерпано. На подальше висвітлення заслуговує цілий ряд питань, пов’язаних із стінописом. Це, зокрема, питання атрибуції. Навіть зараз дослідники не дійшли спільної думки про час виконання розписів храму. Досі не припиняються спроби пов’язати певні композиції церкви з конкретними іменами. У мистецтвознавчій літературі побутує протягом тривалого часу кілька стереотипних гіпотез щодо виконавців розписів. Однак ці гіпотези не підкріплені документальними свідченнями.
Актуальне також питання про стиль розписів Троїцької церкви. Вирішуючи цю проблему, необхідно узагальнити висновки вітчизняних учених, котрі робили стилістичний аналіз пам’ятки і виявити перш за все стилістичні риси, які надають право вважати ансамбль бароковим. Ретельний аналіз стилістики настінних розписів є також найбільш плідним шляхом вирішення атрибуційного питання.
Сучасний стан розвитку мистецтвознавства вимагає використання у дослідженні розписів Троїцької церкви принципово нових методів. Упродовж десятиліть головними методами вітчизняної мистецтвознавчої науки були описовий, історико-джерелознавчий та метод стилістичного аналізу. Саме в таких аспектах, переважно, розглядався й живопис лаврського надбрамного храму. Застосування до розписів Троїцької церкви методології інших наук дозволить створити широкий культурний контекст для цього мистецького явища. Стінопис храму слід розглядати у нерозривному зв’язку з іншими проявами культурного життя: тогочасною шкільною драмою, музикою, церковною літературою і найбільше – з ораторським проповідницьким жанром. Це дасть можливість виявити іконологію ансамблю.
Проблема іконографії розписів була майже не розроблена. Не існувало навіть повного переліку та опису композицій церкви. Більшість дослідників указувало лише на значну їх кількість та нетиповість для православного храму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Монументальний живопис Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври. Семантика. Стилістика.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок