Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК: ВЗАЄМОДІЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК: ВЗАЄМОДІЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК: ВЗАЄМОДІЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кузьменко Вікторія Валеріївна
УДК 330.342:332.14
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК:
ВЗАЄМОДІЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Приходько Віктор Володимирович,
Донецький національний університет економіки і торгівлі
імені Михайла Туган-Барановського
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Тарасенко Галина Дем’янівна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії, Заслужений працівник народної освіти України (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Костюк Тамара Йосипівна, Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України з питань Європейської інтеграції, професор кафедри світового господарства і міжнародної економічної інтеграції (м. Київ).
Захист відбудеться 29 серпня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 26 липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним з найважливіших наукових досягнень останніх десятиліть є створення нової концепції розвитку системи „природа-суспільство”, яка отримала поширення у світовій літературі, а також набула підтримки у вітчизняних учених. Ця концепція породжена потребами сучасного розвитку людства і має важливе, зростаюче з кожним десятиліттям значення для управління природними та соціальними процесами у глобальному, а також регіональному й локальному масштабах. Особливе значення вона має для нашої країни, яка відрізняється різноманітністю еколого-географічних і соціально-економічних умов розвитку її регіонів. Сучасна Україна проходить доволі складний етап свого розвитку. Реальний ВВП у 2005 році знизився на 9,5 % порівняно з попереднім періодом. Фізичний обсяг продукції промисловості знизився на 9,4 %, а у сільському господарстві - на 19,8 %. Інвестиції в основний капітал скоротилися на 26,1 %, а експорт - на 32,7 %. Означені показники мають значення нижчі, ніж вони мали у 2000 році. Проте у 2006 році ситуація змінилася на краще і реальний ВВП становив 107,0% порівняно з попереднім періодом. Така ж тенденція зберігається і в 2007 році – за 4 місяці приріст реального ВВП склав 7,9%. Та такі коливання потребують пильної уваги. Однією з умов досягнення сталого розвитку є забезпечення економічної безпеки держави, тому перед Україною постала проблема створення інститутів і механізмів забезпечення її економічної безпеки. Виходячи з того, що вищезазначені проблеми мали суттєві розбіжності та своєрідні форми прояву в різних регіонах країни, виникла необхідність розробки механізму забезпечення економічної безпеки її регіонів.
У сучасних дослідженнях економічної безпеки держави все більшої актуальності набувають проблеми економічної безпеки регіону як її складової, а цей аспект проблеми є малодослідженим. У зв’язку з цим виникає необхідність формування для України концепції сталого економічного розвитку, яка б базувалася на сталості та безпеці окремих його ланок - регіонів. На підставі цього важливим є визначення сутності економічної безпеки, принципів і методів її забезпечення, основних складових, що формують регіональну безпеку в результаті поєднання цих двох концепцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК: ВЗАЄМОДІЯ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок