Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУТОВИЙ МОМЕНТ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯВ ЗБУРЕНИХ СЛАБОНАПРЯМНИХОПТИЧНИХ ВОЛОКНАХ

КУТОВИЙ МОМЕНТ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯВ ЗБУРЕНИХ СЛАБОНАПРЯМНИХОПТИЧНИХ ВОЛОКНАХ

Назва:
КУТОВИЙ МОМЕНТ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯВ ЗБУРЕНИХ СЛАБОНАПРЯМНИХОПТИЧНИХ ВОЛОКНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,60 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
АЛЕКСЕЄВ Костянтин Миколайович
УДК 535:52-626:681.7.068.2
 
КУТОВИЙ МОМЕНТ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ
В ЗБУРЕНИХ СЛАБОНАПРЯМНИХ
ОПТИЧНИХ ВОЛОКНАХ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
СІМФЕРОПОЛЬ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук
ВОЛЯР Олександр Володимирович,
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, професор кафедри загальної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
ОБУХОВСЬКИЙ В'ячеслав Володимирович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор радіофізичного факультету;
кандидат фізико-математичних наук
ДЗЕДОЛIК Iгор Вікторович,
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського,
доцент кафедри загальної фiзики.
Провідна установа: Чернівецький національний університет iм. Ю. Федьковича,
м. Чернівці.
Захист відбудеться 17.05. 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.02 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий 15.04.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 52.051.02, к.ф.-м.н. О.В. Яценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: робота належить до галузі лазерної фізики, зокрема, до сингулярної оптики і присвячена дослідженню еволюції кутового моменту електромагнітного поля в слабонапрямних збурених оптичних волокнах з довільним профілем реального показника заломлення.
Ще зовсім недавно питання про кутовий момент поля в оптичних волокнах вважалося настільки неактуальним, що у фундаментальній монографії А. Снайдера і Дж. Лава, яка присвячена оптичним волокнам, поздовжні компоненти полів, що визначають кутовий момент поля у волокні, були наведені винятково для повноти.
Інтерес до проблеми кутового моменту у волокні з'явився після того, як була відкрита здатність вихрового лазерного випромінення переносити кутовий момент і передавати його речовині. У цілому ряді робіт М. С. Соскіна, Л. Аллена й інших авторів була детально вивчена картина розподілу густини кутового моменту пучків Лагерра-Гаусса в однорідному середовищі. Виникло запитання про те, чи може вихрове випромінення, що несе кутовий момент, передаватися за допомогою оптичних волокон і на яку відстань.
Принципово позитивна відповідь на нього була дана у роботах О. В. Воляра й інших. У них були встановлені типи CV-мод (від circular vortex) слабонапрямних оптичних волокон, що мають власний кутовий момент, тобто який не можна усунути ніяким перетворюванням системи координат. Однак у цих роботах не було дано кількісного аналізу інтегрального потоку вектора густини кутового моменту, подібного тому, що був проведений у роботах Л. Аллена, М. С. Соскіна й інших для випромінення у вакуумі й в однорідному середовищі.
До числа таких нових концепцій оптики належить уявлення про спін-орбітальну взаємодію в параксіальних пучках, що поширюються в просторово-неоднорідних середовищах, що було введено Б. Я. Зельдовичем і іншими. Запропонована в цих роботах методика одержання ефективного гамільтоніана спін-орбітальної взаємодії на основі процедури “паулізації” рівнянь Максвелла у своєму оригінальному варіанті виявилася не зовсім такою, яка б відповідала духу вивчення мод слабонапрямних волокон. У зв'язку з цим виникла необхідність модифікації запропонованого методу побудови гамільтоніана спін-орбітальної взаємодії з метою застосування його для більш точного обліку впливу гранично слабкого збурювання на поляризаційні поправки в слабко еліптичному і зігнутому оптичному волокнах. У цьому полягає перший аспект теоретичної актуальності роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: КУТОВИЙ МОМЕНТ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯВ ЗБУРЕНИХ СЛАБОНАПРЯМНИХОПТИЧНИХ ВОЛОКНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок