Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ АДАПТИВНОГО ЗРОШЕННЯ

ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ АДАПТИВНОГО ЗРОШЕННЯ

Назва:
ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ АДАПТИВНОГО ЗРОШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,89 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Українська академія аграрних наук
Інститут гідротехніки і меліорації
ЖОВТОНОГ ОЛЬГА ІГОРІВНА
УДК 631.67.001.18:626.81
ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ
АДАПТИВНОГО ЗРОШЕННЯ
06.01.02 - Сільськогосподарські меліорації
(сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
3
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідротехніки і меліорації (ІГіМ) Української академії аграрних наук (УААН).
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент УААН, Балюк Святослав Антонович, заступник директора Інституту грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН.
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Ушкаренко Віктор Олександрович, ректор Херсонського державного аграрного університету;
доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Тараріко Олександр Григорович, завідувач відділення агроекології Інституту агроекології та біотехнології УААН;
доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Вознюк Степан Тихонович, завідувач кафедри агрохімії, грунтознавства і землеробства Рівненського державного технічного університету.
Провідна установа: Інститут землеробства південного регіону УААН, м. Херсон, сел. Наддніпрянське.
Захист відбудеться “_12_” вересня 2001 р. о 10 і-й- годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою:
03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту за адресою:
03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розісланий “_10_” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01,
кандидат технічних наук, с.н.с. Топольнік Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з Указом Президента України від 23.06.98р. № 670/98 "Про заходи щодо державної підтримки водогосподарсько-меліоративного комплексу", підвищення ефективності використання водогосподарських меліоративних об'єктів визнане як пріоритетний напрям державної водогосподарської політики. Реалізація цього завдання на фоні економічних перетворень в аграрному секторі економіки вимагає перегляду існуючих методів управління зрошенням, пристосування їх до сучасних соціально-економічних умов та змін, яких зазнали природно-агромеліоративні системи за роки їх функціонування.
У зв'язку з цим, виникає потреба у більш точному диференційованому плануванні норм водопотреби та режимів зрошення сільськогосподарських культур з урахуванням комплексу природних, технічних, технологічних, соціально-економічних та господарських умов на конкретних об'єктах. При цьому зрошення земель на сукупності полів та сівозмінних ділянках має постійно адаптуватися до мінливості природних та антропогенних факторів з метою одержання максимально можливого за конкретних умов економічного прибутку при дотриманні вимог ресурсозбереження та рівноваги природних процесів у межах меліорованих агроландшафтів.
Таким чином, розвиток теоретичних основ та удосконалення методів планування зрошення на адаптивних екологічно безпечних принципах є актуальним напрямом розвитку меліоративної сільськогосподарської науки. Як засвідчує світовий досвід, узагальнений відомими фахівцями ФАО та Міжнародної комісії з іригації та дренажу, для реалізації зазначених принципів необхідним є застосування інформаційних комп'ютерних технологій довгострокового та оперативного планування зрошення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано за державними науковими програмами і тематичними планами Інституту гідротехніки і меліорації.
У період 1987 - 1997 рр. за планом по науці і техніці Держводгоспу України, завдання “Розробити технології вирощування програмованих врожаїв сільськогосподарських культур на зрошуваних чорноземах за умов збереження та відновлення родючості грунту ” (автор – відповідальний виконавець), державна реєстрація № 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ АДАПТИВНОГО ЗРОШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок