Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФАТИЧНОЇ МЕТАКОМУНІКАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДИСКУРСІ XVI – XX СТ.

РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФАТИЧНОЇ МЕТАКОМУНІКАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДИСКУРСІ XVI – XX СТ.

Назва:
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФАТИЧНОЇ МЕТАКОМУНІКАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДИСКУРСІ XVI – XX СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,79 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
МАТЮХІНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 811.111'42
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФАТИЧНОЇ МЕТАКОМУНІКАЦІЇ
В АНГЛІЙСЬКОМУ ДИСКУРСІ XVI – XX СТ.
Спеціальність: 10.02.04 — германські мови
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ШЕВЧЕНКО ІРИНА СЕМЕНІВНА,
завідувач кафедри ділової іноземної мови та перекладу
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КОЛЕГАЄВА ІРИНА МИХАЙЛІВНА,
завідувач кафедри лексикології і стилістики англійської мови
Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова
кандидат філологічних наук, доцент
СОЛОЩУК ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА,
докторант кафедри англійської філології Інституту філології
Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича,
кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 18 червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.16 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (4, пл. Свободи, м. Харків, 61077).
З дисертацією можна ознайомитися в центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (4, пл. Свободи, м. Харків, 61077).
Автореферат розіслано 14 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
Загальна характеристика роботи
Реферована дисертація присвячена дослідженню еволюції системи фатичної метакомунікації в англійському дискурсі: її функціональної, інформативно-змістовної, соціально-психологічної, мовної природи; сутності, типології та комунікативних принципів фатичного метадискурсу, його структури й прагматичних властивостей його одиниць.
Фатична метакомунікація як суттєвий чинник забезпечення інформативного обміну характеризується широким спектром мовних та мовленнєвих одиниць, їх високою частотністю. Вже протягом декількох десятиліть вона знаходиться у центрі уваги функціонально орієнтованих студій, соціолінгвістики, психолінгвістики, лінгвокультурології, стилістики й т. ін., але й досі фатична метакомунікація трактується по-різному. У XXI ст. проблеми регулювання комунікації набувають особливої актуальності з огляду на те, що глобалізація й інформатизація стимулюють науку глибше досліджувати мовленнєве спілкування. Інтерес до організації вербальної комунікації зумовлений також провідною парадигмою сучасної лінгвістики, орієнтованої на антропоцентризм, експланаторність, експансіонізм, функціоналізм (О.С. Кубрякова).
У попередніх дослідженнях найбільш поширеним є функціональний підхід, у межах якого Б. Малиновський описує фатичну комунікацію (phatic communion) як прагнення людей до спілкування (socialize), до створення дружніх зв'язків, при цьому не маючи на меті передачу інформативних повідомлень. У моделі мовних функцій Р. Якобсона основне призначення фатичної функція вбачається не тільки в установленні, але й у продовженні мовленнєвого контакту, перевірці дії каналу зв'язку. Г.Г. Почепцов деталізує сутність фатичної метакомунікативної функції як включення/переключення уваги адресата на повідомлення, підтримку його уваги в період передавання повідомлення й розмикання мовленнєвого контакту.
Представники функціонально-семантичного підходу пов'язують контактну (контактоустановлювальну, соціативну, фатичну) функцію з мовленнєвим етикетом (Н.І. Формановська). Установлено, що висловлення у цій функції характеризуються десемантизацією, тобто є неінформативними з погляду когнітивно значущої інформації, хоча інформативні засади фатичної метакомунікації вимагають уточнення.
Прагматичний підхід обґрунтовує існування мовленнєвих актів (МА), що обслуговують метакомунікацію в цілому: це метамовленнєві акти (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФАТИЧНОЇ МЕТАКОМУНІКАЦІЇ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДИСКУРСІ XVI – XX СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок