Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ НЕЙРОННИХ КОНТРОЛЕРІВ ДЛЯ КЕРУВАННЯ ОБ’ЄКТАМИ ДРУГОГО ПОРЯДКУ

СИНТЕЗ НЕЙРОННИХ КОНТРОЛЕРІВ ДЛЯ КЕРУВАННЯ ОБ’ЄКТАМИ ДРУГОГО ПОРЯДКУ

Назва:
СИНТЕЗ НЕЙРОННИХ КОНТРОЛЕРІВ ДЛЯ КЕРУВАННЯ ОБ’ЄКТАМИ ДРУГОГО ПОРЯДКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Наконечний Юрій Маркіянович
УДК 681.5.013
СИНТЕЗ НЕЙРОННИХ КОНТРОЛЕРІВ
ДЛЯ КЕРУВАННЯ ОБ’ЄКТАМИ ДРУГОГО ПОРЯДКУ
05.13.05 – елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
Стадник Богдан Іванович,
Національний університет ”Львівська політехніка”, м.Львів,
завідувач кафедри “Інформаційно-вимірювальні технології”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Івахів Орест Васильович,
Національний університет ”Львівська політехніка”, м.Львів,
завідувач кафедри “Прилади точної механіки”
кандидат технічних наук
Лукенюк Адольф Антонович,
Львівський центр інституту космічних досліджень НАН України, м.Львів,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури Державного департаменту з питань зв’язку
та інформатизації і Національної академії наук України,
відділ інформаційних технологій і систем, м.Львів
Захист відбудеться “30” травня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.С.Бандери, 12 ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська, 1)
Автореферат розісланий “29” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Луцик Я.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здебільшого системи автоматичного керування складаються з нелінійних елементів, які охоплені складними оберненими зв’язками, а на роботу таких систем в реальних умовах впливають різноманітні шуми, завади та інші збурюючі фактори, що суттєво обмежують використання можливостей сучасної і класичної теорії керування при побудові контролерів. Протягом останніх десятиріч при реалізації стратегій керування використовувалися теорії, які базуються на ідеї лінеаризації системи, що не повною мірою відображають її фізичні властивості, а в ряді випадків, навіть при точному відтворенні залежностей між входами і виходами системи, їх використання неспроможне забезпечити адекватне керування об’єктом. Тому дедалі частіше при синтезуванні алгоритмів керування використовуються штучні нейронні мережі, що враховують особливості об’єкта, який повинна відтворити мережа, а її навчання проводиться на основі вхідних і вихідних даних, які характеризують процеси, що протікають в даному об’єкті. Оскільки нейронні мережі в своїй основі є нелінійними, їх можна використовувати для ідентифікації як лінійних, так і нелінійних об’єктів, а також для реалізації алгоритмів керування в таких об’єктах. Тому розробка методів побудови і алгоритмів навчання нейронних мереж для керування об’єктами автоматики є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Основний зміст дисертаційної роботи складають результати теоретичних та практичних розробок, проведених автором при виконанні робіт згідно з галузевим тематичним планом впровадження дослідно-конструкторських робіт, розділ “Інтелект” (2001 – 2002 рік, № держ.реєстр. 0101U000876).
Мета і задачі досліджень. Метою дисертаційної роботи є побудова контролерів на базі динамічних нейронних мереж, що забезпечують керування процесами в об’єктах другого порядку та обґрунтування їх переваг у порівнянні з контролерами, які реалізовані із застосуванням методів лінійної теорії автоматичного керування.
Наукова новизна результатів дисертаційної роботи полягає в тому, що:
· вперше, виходячи з особливостей математичної моделі об’єкта, запропоновано процедуру визначення архітектури вхідних кіл скритого шару динамічної нейронної мережі, яка створюється на базі цього об’єкта, що забезпечило адекватність динамічних характеристик моделі та об’єкта;
· вперше запропоновано реалізацію законів керування на базі динамічних нейронних мереж з використанням даних, які одержані при експериментальному дослідженні або математичному моделюванні еталонів і об’єктів керування, що дало можливість синтезувати контролер без використання математичної моделі об’єкта та забезпечило одержання бажаної динамічної характеристики замкненої системи керування процесом в об’єкті;
· вперше запропоновано структуру нейронного контролера з розділеними входами, що забезпечило після його навчання можливість дослідити стійкість систем автоматичного керування із застосуванням методів теорії автоматичного керування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ НЕЙРОННИХ КОНТРОЛЕРІВ ДЛЯ КЕРУВАННЯ ОБ’ЄКТАМИ ДРУГОГО ПОРЯДКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок