Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТОЛОГО-ГЕОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І УМОВИНИ УТВОРЕННЯ РОДОВИЩ СІРКИ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ПЕРЕДКАРПАТСЬКОГО СІРКОНОСНОГО БАСЕЙНУ (НА ПРИКЛАДІ ЯЗІВСЬКОГО РОДОВИЩА)

ЛІТОЛОГО-ГЕОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І УМОВИНИ УТВОРЕННЯ РОДОВИЩ СІРКИ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ПЕРЕДКАРПАТСЬКОГО СІРКОНОСНОГО БАСЕЙНУ (НА ПРИКЛАДІ ЯЗІВСЬКОГО РОДОВИЩА)

Назва:
ЛІТОЛОГО-ГЕОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І УМОВИНИ УТВОРЕННЯ РОДОВИЩ СІРКИ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ПЕРЕДКАРПАТСЬКОГО СІРКОНОСНОГО БАСЕЙНУ (НА ПРИКЛАДІ ЯЗІВСЬКОГО РОДОВИЩА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,50 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ”
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ І ГЕОХІМІЇ ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
Паньків Роман Павлович
УДК 550.4: 553.651.1
ЛІТОЛОГО-ГЕОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І УМОВИНИ УТВОРЕННЯ
РОДОВИЩ СІРКИ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ПЕРЕДКАРПАТСЬКОГО СІРКОНОСНОГО БАСЕЙНУ (НА ПРИКЛАДІ ЯЗІВСЬКОГО РОДОВИЩА)
Спеціальність 04.00.02 – геохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України”.
Науковий керівник – доктор геол.-мін. наук, професор Колодій Володимир Васильович, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” (м. Львів), завідувач відділу нафтогазової гідрогеології, геохімії та охорони гідросфери.
Офіційні опоненти:
- доктор геол.-мін. наук, професор Матковський Орест Іллярович, Львівський національний університет ім. Івана Франка, професор кафедри мінералогії геологічного факультету.
- доктор геол.-мін. наук, старший науковий співробітник Ковалевич Володимир Михайлович, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” (м. Львів), головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (відділ пошукової і екологічної геохімії), м. Київ.
Захист відбудеться 12.12.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.152.01 в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України”. Адреса: 79053, м. Львів, вул. Наукова, 3а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України”, м. Львів, вул. Наукова, 3а.
Автореферат розісланий 09.11. 2002 р.
Учений секретар спеціалізованої
Вченої ради, канд. геол.-мін. наук О. В. Хмелевська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Передкарпатський сірконосний басейн України (ПСБ) є одним з найбільших у Європі. Його вивченню присвячені праці численних дослідників, проте відсутність достатньої геохімічної інформації не дозволяє створити адекватну теорію утворення екзогенних родовищ сірки, що має велике теоретичне і практичне значення. Сірчані родовища Передкарпаття просторово і генетично пов'язані з газовими. Встановлений зв'язок запасів сірки і вуглеводнів повинен бути використаний також у теорії і практиці нафтогазової геології. У зв'язку із майбутнім припиненням експлуатації сірчаних родовищ передбачається рекультивація території з відновленням екологічно збалансованого ландшафту. У свою чергу вона вимагає детальної геохімічної інформації про речовинний склад порід, руд, вод і газів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основу роботи лягли результати досліджень, які здійснені автором під час праці у рамках держбюджетних тем: “Изучение геохимических и геотехнологических процессов в серных месторождениях Предкарпатья в связи с поисками, разведкой и эксплуатацией серного сырья” (1975-1977 гг), №ГР75002776; “Изучение геологии, геохимии и полезных ископаемых эвапоритов Украины” (1978-1982 гг), №ГР39-78-114/28; “Геохімія сірчаних родовищ Передкарпаття в зв'язку з виясненням їх генези” (1972-1974 рр).
Мета і задачі дослідження. Головна мета роботи – реконструювати умовини утворення родовищ сірки північно-західної частини ПСБ.
Задачі дослідження: виділити основні генетичні відміни сульфатолітів, вапняків, сірки, сірчаних руд і з'ясувати їх взаємозв'язок у просторі; встановити фізико-хімічні умови формування сірчаних руд; дослідити природу газопроявів та їх зв'язок з процесами сірконагромадження; з'ясувати особливості міграції мікроелементів у процесі сіркоутворення; на атомному рівні вияснити умови сіркоутворення із застосуванням геохімії ізотопів.
Об'єкт дослідження: сірчані родовища північної частини ПСБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІТОЛОГО-ГЕОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І УМОВИНИ УТВОРЕННЯ РОДОВИЩ СІРКИ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ПЕРЕДКАРПАТСЬКОГО СІРКОНОСНОГО БАСЕЙНУ (НА ПРИКЛАДІ ЯЗІВСЬКОГО РОДОВИЩА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок