Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Тенденції розвитку масової політичної свідомості в сучасній Україні.

Тенденції розвитку масової політичної свідомості в сучасній Україні.

Назва:
Тенденції розвитку масової політичної свідомості в сучасній Україні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія Наук України
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
Левченко Леся Олександрівна
 
УДК 32 (477)
Тенденції розвитку масової політичної свідомості в сучасній Україні.
23.00.02. - політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук

Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Дмитрієва Світлана Іванівна,
Одеський національний університет ім.
І. І. Мечникова, директор Інституту
післядипломної освіти
Офіційні опоненти:
Головатий М.Ф. – доктор політичних наук,
віце-президент Міжрегіональної Академії управління
персоналом.
Щербенко Е.В. – кандидат філософських наук,
старший науковий співробітник Інституту політичних і
етнонаціональних досліджень НАН України.
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ історико-політологічних досліджень держави і права України.
Захист відбудеться "5" листопада 2002р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01. по захисту дисертацій в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень за адресою: 001011 м. Київ, вул. Кутузова, буд. № 8, зал засідань Вченої ради (кім.202 ).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Національної Академії Наук України
Автореферат розісланий “1”жовтня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Доктор політичних наук Левенець Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Радикальні зміни, що відбуваються в політичному, економічному і соціальному житті України та інших постсоціалістичних країн, активізація політичного життя, глобальна зміна стереотипів свідомості оголили приховані досі закономірності розвитку суспільства, що по-новому розкривають взаємозалежність багатьох соціальних феноменів.
Не тільки перед вченими, але й перед іншими, схильними до спостереження і об’єктивного аналізу, членами суспільства, стала цілком нова картина соціальних процесів, що вражає своєю несподіваністю і не вкладається в існуючі десятиліттями уявлення і стереотипи. Але, на жаль, багато людей не в змозі дати правильну оцінку подіям, що відбуваються. Все це обумовлено характером виховання в попередні роки, особливостями трудової діяльності, соціальним оточенням, неадекватними інтересами. Цим пояснюється нерівномірність розвитку суспільної свідомості, різнотемповість динаміки її прошарків. Деякі з них досить щільно відбивають соціальні процеси й активно впливають на них у прогресивному напрямку, також існують інертні прошарки свідомості; і, нарешті, прошарки, що впливають деструктивно на соціальний організм - екстремістські, вкрай консервативні або навіть свідомість злочинних елементів.
У такій ситуації, на погляд дисертантки, особливу актуальність мають проблеми, поставлені в роботі - визначення та відокремлення провідних тенденцій розвитку свідомості українського суспільства на сучасному етапі розвитку, якій, за визначенням багатьох науковців, отримав назву - суспільство перехідного типу. Крім цього аналізується процес маніпулювання масовою свідомістю, з боку ЗМІ. Також дається аналіз провідних технологій впливу на свідомість громадян, які використовують вітчизняні засоби масової інформації. Останнім часом з'явилася така кількість друкованих видань, теле- і радіопрограм різноманітного політичного напрямку, що викликає просто розгубленість у людей. Політичні партії і суспільні об'єднання, намагаючись залучити на свою сторону більшу кількість людей, не зупиняються ні перед якими засобами. Використовуючи саме різноманітні політичні впливи і маніпуляції на масову свідомість, а знаряддям цього маніпулювання є ЗМІ, як сполучна ланка об'єкта і суб'єкта маніпуляції.
Ступінь наукової розробки проблеми. У ході дослідження автором використане широке коло як вітчизняних так і доступних зарубіжних джерел.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Тенденції розвитку масової політичної свідомості в сучасній Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок