Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Грунтово-географічні основи екологічної ЕКСПЕРТИЗи ЗЕМЕЛЬ (на прикладі задністров'я України)

Грунтово-географічні основи екологічної ЕКСПЕРТИЗи ЗЕМЕЛЬ (на прикладі задністров'я України)

Назва:
Грунтово-географічні основи екологічної ЕКСПЕРТИЗи ЗЕМЕЛЬ (на прикладі задністров'я України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Сич Віталій Андрійович
УДК 631.67:631.55
Грунтово-географічні основи
екологічної ЕКСПЕРТИЗи ЗЕМЕЛЬ
(на прикладі задністров'я України)
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор біологічних наук, професор
Красєха Єрофей Никифорович,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова,
завідувач кафедри географії України
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Кривульченко Анатолій Іванович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри географії та геоекології
кандидат географічних наук, доцент
Кіт Мирон Григорович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів
Провідна установа: | Інститут географії НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться 30 серпня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 19 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор І.М. Волошин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні в останні десятиріччя значно посилились процеси деградації та забруднення ґрунтів, що пов’язано з надлишковою агрономізацією (освоєнням) земельних ресурсів без дотримання необхідної культури землеробства. Особливе занепокоєння викликає те, що інтенсифікується деградація чорноземів – одних із найбільш родючих ґрунтів України. Для виявлення масштабів та ступеню прояву деградації необхідно провести повторне великомасштабне обстеження ґрунтового покриву, складовою частиною якого повинна стати грунтово-екологічна експертиза земель. Концепція грунтово-екологічної експертизи передбачає екологічну оцінку земельних ресурсів, їх інвентаризацію з урахуванням стану ґрунтів і ґрунтового покриву з боку виконуваних ними екологічних функцій у біосфері. Така експертиза вкрай необхідна при оцінці земель у зв’язку з проведенням реформ у сільському господарстві України, введенням приватної власності на землю, а також у зв’язку з оцінкою екологічної ситуації навколишнього середовища в цілому, що надає пріоритетності та актуальності дослідженням даного напрямку.
Задністров’я України традиційно вважається регіоном широ-комасштабного іригаційного освоєння, який характеризується специфічними природними умовами та, водночас, високим ступенем господарського освоєння.. Протягом останніх десятиріч простежується тенденція до погіршення показників стану чорноземів пів-денних Задністров’я в умовах практично повного їх розорювання на фоні низької культури землекористування. Поступово знижувалась гумусність грунтів, забезпеченість елементами живлення, руйнувалась агроно-мічно цінна структура, суттєво погіршився агрофізичний стан чорноземів у цілому.
Актуальність обраної проблеми полягає й у тім, що район досліджень знаходиться в зоні чорноземів, зрошуваних слабомінералізованими водами Сасикського водоймища. Це єдині води морського типу (хлоридно-натрієві), що використовуються для зрошення на Україні. Для них характерний високий вміст токсичних солей, насамперед NaCl з тенденцією до зростання при послабленні водообміну, що зумовлює оцінку її як "обмежено придатної" (II клас) для зрошення за небезпекою вторинного засолення зональних грунтів та спорадично "непридатної" за небезпекою їх осолонцювання. Інтереси охорони та раціонального використання ґрунтів масивів зрошення Задністров’я України вимагають оцінки їх сучасного еколого-ресурсного стану з метою обгрунтування агроекологічної концепції зрошення в сучасних умовах, системи заходів з оптимізації стану та підвищення ефективності зрошення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Грунтово-географічні основи екологічної ЕКСПЕРТИЗи ЗЕМЕЛЬ (на прикладі задністров'я України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок