Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ПОРИСТОСТІ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУ ПАРАМЕТРІВ ГАЗОВИДІЛЕННЯ

ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ПОРИСТОСТІ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУ ПАРАМЕТРІВ ГАЗОВИДІЛЕННЯ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ПОРИСТОСТІ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУ ПАРАМЕТРІВ ГАЗОВИДІЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
СЛЮСАРЄВ ВЛАДИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 622.537.8
ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ПОРИСТОСТІ
ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУ ПАРАМЕТРІВ ГАЗОВИДІЛЕННЯ
05.15.11 Фізичні процеси гірничого виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Поляков Петро Іванович, провідний науковий співробітник Інституту фізики гірничих процесів НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Назимко Віктор Вікторович,
професор Донецького національного технічного університету міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
Гаврилов В’ячеслав Іванович, Інститут геотехнічної механіки НАН України, старший науковий співробітник відділу проблем розробки родовищ на великих глибинах (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа:
Український державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Захист відбудеться 29.12. 2003 p. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72
Автореферат розісланий 28.11.2003 p.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук В.М. Ревва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При підземній розробці викопного вугілля проблеми газовиділення, набувають першочергове значення. Зростання абсолютного і відносного виділення метану у виробки шахт викликає необхідність обґрунтованого вибору ефективних заходів щодо зниження метановиділення.
Управління газовиділенням прямо залежить від метанорясності вугільних пластів. У результаті численних досліджень встановлено, що одним з важливих параметрів, що характеризують метанорясність гірничих виробок шахт і викидонебезбечність вугільних пластів, є природна метаноносність вугільних пластів, що корелює з метаноємністю вугільної речовини. Метаноємність, тобто кількість метану, що може міститися у визначених умовах у викопному вугіллі, тісно пов'язана зі структурою вугільної речовини – високопоруватого вуглецевого матеріалу.
Методи визначення максимальної газоносності вугільних пластів досить складні, трудомісткі і тривалі. Форми змісту і типи зв'язку метану у вугільній речовині, надзвичайно різноманітні, і оцінка їх, через відсутність єдиної фізичної теорії з цього питання, є дуже важливою. Тому, залучення принципово нових методів дослідження структури і властивостей викопного вугілля, таких як високі тиски, є дуже актуальним. Ці методи дозволяють досліджувати руйнування структури на мікрорівні, у тому числі і поруватої структури викопного вугілля.
Питання поруватості вугілля і зв'язаних з нею явищ має важливе практичне значення, оскільки стосується проблем газоємності і газоносності вугільних пластів, рішення яких дозволило б більш ефективно прогнозувати виділення газів у гірничі виробки і управляти ним. Прогноз газовиділення має велике значення при прогнозуванні і визначенні пожежонебезпечних і вибухонебезпечних концентрацій метану.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота пов'язана з виконанням теми по вивченню структури і властивостей викопного вугілля в умовах високих тисків (№ДР 0100U002912), що входить у план робіт ІФГП Національної академії наук України.
Ідея роботи полягає у використанні закономірностей руйнування поруватої системи викопного вугілля для розробки нової незалежної методики визначення поруватості із метою прогнозу параметрів газовиділення.
Метою роботи є визначення параметрів поруватості викопного вугілля, що забезпечують прогноз вибухонебезпечних і пожежонебезпечних концентрацій метану в гірничих виробках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ВИЗНАЧЕННЯ ПОРИСТОСТІ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУ ПАРАМЕТРІВ ГАЗОВИДІЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок