Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах / сторінка 4

Назва:
Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Цю категорію визначають як борг, зобов’язання, вимоги до оплати тощо. Більшість науковців у другій половині 90-х – початку 2000–х років схиляються до думки, що це зобов’язання або вимоги до оплати.
Найбільш прийнятним вважаємо визначення, відповідно до якого дебіторська заборгованість є правами (вимогами), що належать продавцю (постачальнику) як кредитору на отримання боргів контрагентами, та фінансовим ресурсом, що тимчасово вилучений з кругообігу і підлягає поверненню в майбутньому. Це одна із форм існування оборотних засобів, що обслуговує процес обігу продукції.
Специфіка дебіторської заборгованості за ознакою ліквідності зумовлює необхідність уточнення та доповнення класифікації дебіторської заборгованості з метою підвищення якості управління нею. Запропоновано класифікувати розрахунки з дебіторами за такими ознаками: суб’єкт дебіторської заборгованості; сума заборгованості; причина виникнення.
Додаткові параметри дозволять оперативно впливати на стан дебіторської заборгованості з метою її стягнення, виявляти прийоми повернення боргів.
Оскільки вихідною інформацією для управління дебіторською заборгованістю є дані бухгалтерського обліку, пропонуємо до рахунку 36 “Розрахунки з покупцями і замовниками”, відповідно до уточненої нами схеми класифікації дебіторської заборгованості, ввести субрахунок 363 “Розрахунки за відстроченими платежами”, на якому обліковувати розрахунки за тією дебіторською заборгованістю за товари, роботи, послуги, щодо якої було відстрочено виконання зобов’язань за договорами. Це дасть можливість підвищити якість управління дебіторською заборгованістю через ефективний контроль за нею та визначати суми тієї заборгованості, яка становитиме резерв сумнівних боргів.
Вивчення світового досвіду показало наявність великої кількості методів і прийомів управління дебіторською заборгованістю, серед яких найбільше поширені надання знижок, збільшення термінів погашення, використання факторингу та ін. Проте більшість з них необхідно адаптувати до умов господарювання аграрних підприємств України.
Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах передбачає розробку і впровадження ефективного його механізму управління, який передбачає такі етапи:
- формування стандартів платоспроможності покупців та їх оцінку (дебіторська заборгованість у попередньому періоді);
- обґрунтування умов платежу та прийомів стягнення дебіторської заборгованості;
- прийняття рішень стосовно методів управління дебіторською заборгованістю;
- впровадження системи контролю за рухом дебіторської заборгованості;
- вибір підприємством прогресивних форм рефінансування дебіторської заборгованості.
Запропоновано систему укладення договорів із покупцями та замовниками за гнучкими умовами щодо термінів і форм оплати, в основу якої покладено визначення платоспроможності покупців, застосування попередньої оплати до несумлінних платників, забезпечення суворого контролю за надходженням платежів на рахунок та виконанням законодавчо встановленої відповідальності за затримку платежів, застосовування форм розрахунків, які гарантують їх своєчасність і сучасних форм рефінансування. Операції з факторингу дають змогу підприємству зменшити витрати, а саме: уникнути втрат за безнадійними боргами; усунути фінансові ризики; скоротити період погашення дебіторської заборгованості та кількість безнадійних боргів.
У другому розділі “Аналіз системи управління дебіторською заборгованістю аграрних підприємств” викладено результати комплексного аналізу та стану дебіторської заборгованості підприємств аграрного сектору і визначено її вплив на платоспроможність, а також виявлено фактори, що зумовлюють виконання платіжних зобов’язань; розроблено інструментарій оцінки платоспроможності покупців і замовників.
На дебіторську заборгованість за товари, роботи та послуги в структурі оборотних активів сільськогосподарських підприємств припадає значна частка, яка перевищує 65 %, причому прострочена дебіторська заборгованість займає одну чверть загальної суми дебіторської заборгованості України, що зумовлює залежність ефективного використання оборотних активів від рівня управління дебіторською заборгованістю (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок