Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах / сторінка 6

Назва:
Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Визнано за доцільне визначати коефіцієнт співвідношення дебіторської заборгованості до кредиторської при аналізі дебіторської заборгованості сільськогосподарських підприємств.
Основними параметрами, що характеризують стан дебіторської заборгованості, є середньорічний її розмір, середній термін погашення та частка у структурі доходу від операційної діяльності.
У підприємствах аграрного сектору спостерігається негативна тенденція до збільшення середнього терміну погашення дебіторської заборгованості. Темпи приросту дебіторської заборгованості випереджають темпи приросту виручки підприємств, що погіршує їхню платоспроможність, збільшує ризик втрати ліквідності.
У процесі аналізу виявлено, що показники ліквідності у 90% випадків застосовувалися дослідниками при вимірі платоспроможності підприємства. Серед показників ліквідності найчастіше застосовувалися: коефіцієнт абсолютної ліквідності (Кал) – 18%; проміжний коефіцієнт покриття (Кпп) – 15%; загальний коефіцієнт ліквідності (покриття) (Кз) – 16%; інші коефіцієнти – 51% (чистий оборотний капітал, коефіцієнт загальної платоспроможності тощо).
Обґрунтовано необхідність використання системи цих показників в оцінці платоспроможності покупців підприємства.
Досліджено особливості виникнення й погашення дебіторської заборгованості в сільськогосподарському та агропромисловому підприємстві. Важливою умовою ефективного управління дебіторською заборгованістю є розробка методів і прийомів її планування, які б враховували особливості сезонної діяльності аграрних підприємств.
Розмір дебіторської заборгованості сільськогосподарських підприємств Полтавської області у плановому періоді визначався на основі економетричної моделі: у = -3079,61+0,692х1-1,299 х2, яка дозволяє спрогнозувати розмір цього виду заборгованості відповідно до очікуваних значень виручки та платіжної готовності.
Запропоновано балансову модель для визначення платоспроможності. Проведені дослідження дають змогу зробити висновок, що відношення вартості матеріальних оборотних засобів до величини власних і залучених джерел їх формування визначає стійкість фінансового стану підприємства.
У процесі фінансового аналізу доцільно порівнювати показники платоспроможності з нормативним значенням, перевіряти дотримання вимог до балансової моделі.
У третьому розділі “Удосконалення управління дебіторською заборгованістю за розрахунками з покупцями та замовниками в підприємствах АПК” сформульовано пропозиції щодо удосконалення інформаційного забезпечення процесу управління дебіторською заборгованістю; обґрунтовано методичні підходи до контролю за розмірами заборгованості; уточнено алгоритм визначення платоспроможності покупців і замовників та обґрунтовано їх рекомендовані значення, а також допустимі межі дебіторської заборгованості.
Аналіз дебіторської заборгованості ТОВ “Стожари” показав доцільність запровадження поміркованої політики управління дебіторською заборгованістю. Вона є оптимальною, оскільки для поточного стану підприємства не прийнятний високий ризик (агресивний тип політики) і зниження надходжень грошових коштів (консервативний тип політики).
Дослідження показують, що методи управління дебіторською заборгованістю в сільськогосподарському та агропромисловому підприємствах в різні проміжки часу мають бути різні. Так, на початку року для сільськогосподарського підприємства доцільно застосовувати метод відсоткових знижок за термінову оплату рахунків. У період з липня по жовтень (листопад) можна використовувати відстрочку платежу, оскільки витрати, що виникають внаслідок кредитування, покриваються доходами від збільшення обсягів реалізації; у грудні – сезонні датування.
Запропоновано форму контролю дебіторської заборгованості за умов скорочення терміну погашення дебіторської заборгованості за товари, роботи і послуги із застосуванням знижки для ТОВ “Стожари” (І-ІІ квартал) з метою ефективного управління дебіторською заборгованістю.
Доцільно для ТОВ “Стожари” використовувати знижку та умови “1,3/10, повна 30”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок