Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

Загрузка...

Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах / сторінка 7

Назва:
Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
При цьому доходи від реалізації методу управління дебіторської заборгованості становитимуть 146 тис. грн. (перевищення доходів від прискорення платежу над витратами за надання знижки).
Для одержання максимального ефекту такі знижки повинні стимулювати потенційних боржників і надаватися з метою поліпшення управління дебіторською заборгованістю.
Зроблено висновок, що скорочення періоду погашення з урахуванням коефіцієнта зниження купівельної спроможності має конкретні межі. Із зростанням темпів інфляції можливості надання знижок для скорочення термінів погашення дебіторської заборгованості зменшуються прямо пропорційно.
Отже, з питань надання знижки за попередню оплату і нарахувань санкцій за прострочений платіж доцільно ввести ковзну відсоткову шкалу, яка б відповідала найвищій знижці для передоплати і самих високих нарахувань за прострочений платіж. Обраний напрям управління дебіторською заборгованістю ефективний головним чином за умови високорентабельних продаж.
Розроблено систему комплексного дослідження розрахунку доцільності збільшення терміну погашення дебіторської заборгованості та збільшення обсягів реалізації продукції ТОВ “Стожари”. Найбільші надходження підприємство отримає при збільшенні терміну платежу від 30 до 60 днів – 162,6 тис. грн. При цьому додаткові витрати у дебіторську заборгованість не повинні перевищувати доходи від додаткового обсягу реалізації продукції.
Обґрунтовано доцільність враховувати витрати, пов’язані з формуванням безнадійних боргів, що дасть можливість одержати більш точні результати стосовно збільшення терміну погашення дебіторської заборгованості, а з метою контролю ефективності використання коштів визначати мінімальні межі норми прибутку та максимальне розширення збуту продукції, враховуючи основні фактори впливу на неї: частку собівартості в ціні та період відстрочки платежу, тобто оборотність дебіторської заборгованості.
Розроблений алгоритм рейтингової оцінки платоспроможності покупців і замовників, базується на оцінці якісних та кількісних показників покупців і дозволяє прийняти рішення щодо управління дебіторською заборгованістю. Рейтингова оцінка визначається підсумовуванням відповідних балів (рис. 2).
Розраховано граничне значення попередньої рейтингової оцінки покупця в сумі 1-3,9 балів. При наближенні рейтингу до 3,9 бала вірогідний високий ризик несвоєчасної оплати. І, навпаки, при рейтингу 1-1,4 – незначний або відсутній ризик непогашення дебіторської заборгованості.
Рис. 2. Алгоритм визначення платоспроможності покупців
З метою ефективного управління дебіторською заборгованістю доцільно вести облік покупців за рівнем платоспроможності, використовуючи при цьому інформацію про виконання платежів, дані про участь підприємств в офіційних заходах, а також загальну інформацію, що характеризують контрагентів; професійні дані керівників, репутацію тощо.
Пропонована модель контролю за своєчасністю погашення дебіторської заборгованості поєднує кілька методів контролю: 1) графік старіння; 2) дні неоплачених продажів; 3) матрицю залишків дебіторської заборгованості. Модель внутрішнього контролю передбачає два етапи: контроль оплати продукції покупцями і контроль дебіторської заборгованості, за якими визначено об'єкти внутрішнього контролю, критерії ефективності і методику внутрішнього контролюрис. 3).
Проведені розрахунки дають можливість визначити коло покупців продукції з дуже тривалими і великими заборгованостями, щоб розробити індивідуальні заходи зі забезпечення її погашення.
Показник відношення прострочених платежів до загальної заборгованості слід застосовувати обмежено, оскільки при його розрахунку залучають змінні величини й одержані результати не відображають реальний стан справ на підприємстві.
Рис. 3. Візуальна екранна форма контролю за погашенням дебіторської заборгованості
Найважливішим методом в управлінні фінансами є фінансове планування. Результати експериментального дослідження дозволили сформувати практичні рекомендації стосовно планування дебіторської заборгованості сільськогосподарського підприємства (за даними ТОВ “Стожари”).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок