Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

Загрузка...

Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах / сторінка 8

Назва:
Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Запропоновано форму управління дебіторською заборгованістю, яка передбачає умови погашення та зміни обсягів відвантаження. Вона включає в себе вихідні дані обраного методу управління дебіторською заборгованістю, розрахунок сум дебіторської заборгованості та розрахунок коефіцієнтів платежу.
Рекомендовано методичний підхід до розрахунку коефіцієнтів імовірності погашення заборгованості за окремими дебіторами.
З метою удосконалення механізму управління дебіторською заборгованістю аграрних підприємств Полтавської області запропоновано наступні рекомендації щодо підвищення їх платоспроможності:–
постійно здійснювати моніторинг сум дебіторської і кредиторської заборгованості. Значне перевищення дебіторської заборгованості загрожує фінансовій стабільності підприємства і потребує залучення додаткових зовнішніх джерел фінансування;–
контролювати стан розрахунків із покупцями за відстроченими (простроченими) заборгованостями шляхом деталізації бухгалтерської інформації та її оцінки;–
застосовувати спосіб надання знижок при скороченні терміну погашення, який ефективно використовується у зарубіжній практиці. Доцільно застосовувати знижку, як метод управління дебіторської заборгованості, за кожний день прискорення платежу, виходячи зі скорочення інфляційних втрат дебіторської заборгованості й одержання постачальником додаткового прибутку від більш раннього отримання та введення в оборот підприємства фінансових ресурсів;–
розробити заходи з обмеження терміну розрахунків за поставками через рефінансування дебіторської заборгованості.
Створення сприятливого середовища для товаровиробників та оптимальне використання внутрішніх резервів забезпечуватиме більш стійкий фінансовий стан підприємств аграрного сектору. У дисертаційній роботі обгрунтовується необхідність застосування комплексного підходу до оцінки дебіторської заборгованості в системі управління підприємством. Таким чином, ефективне управління дебіторською заборгованістю забезпечить не лише поліпшення фінансового стану, а й через запропоновані механізми сприятиме збільшенню рівня доходів товаровиробників аграрного сектору.
ВИСНОВКИ
У дисертації теоретично обґрунтовано та запропоновано новий підхід до вирішення науково-практичного завдання з удосконалення управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах.
Проведене дослідження теоретичних засад управління дебіторською заборгованістю та практичного аспекту даного питання дало змогу зробити висновки і надати пропозиції, які полягають у наступному:
1. З метою ефективнішого управління дебіторською заборгованістю пропонується уточнити визначення дебіторської заборгованості як права (вимоги), що належать продавцю (постачальнику) як кредитору на повернення боргів контрагентами та фінансовий ресурс, що тимчасово вилучений з кругообігу і підлягає поверненню в майбутньому, а також доповнити класифікацію розрахунків із дебіторами за такими ознаками: суб’єкт дебіторської заборгованості, сума дебіторської заборгованості та причина виникнення.
2. Відсутність методичного забезпечення та практичного досвіду ефективного управління дебіторською заборгованістю в підприємствах аграрного сектору робить своєчасним та необхідним створення відповідного механізму управління, як невід’ємної частини фінансового менеджменту.
3. Запропоновано модель формування та реалізації механізму управління дебіторською заборгованістю, який включає наступні етапи:
­ формування стандартів платоспроможності покупців та їх оцінка (дебіторська заборгованість у попередньому періоді);
­ обґрунтування політики управління дебіторською заборгованістю по відношенню до покупців і замовників;
­ прийняття рішень стосовно методів управління дебіторською заборгованістю;
­ впровадження системи контролю за рухом дебіторської заборгованості;
­ обґрунтування підприємством сучасних форм рефінансування дебіторської заборгованості.
4. Система аналізу й управління дебіторською заборгованістю вимагає постійного контролю за такими показниками, як термін надання позики, платоспроможність, принципи створення резервів, система збору платежів, система знижок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок