Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ІОНОСФЕРИ ЗА ДАНИМИ ХАРКІВСЬКОГО РАДАРА НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЯННЯ

РЕГІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ІОНОСФЕРИ ЗА ДАНИМИ ХАРКІВСЬКОГО РАДАРА НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЯННЯ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ІОНОСФЕРИ ЗА ДАНИМИ ХАРКІВСЬКОГО РАДАРА НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЯННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ім. О. Я. Усикова
Ляшенко Михайло Володимирович
УДК 550.388.2
РЕГІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ІОНОСФЕРИ ЗА ДАНИМИ ХАРКІВСЬКОГО РАДАРА НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЯННЯ
04.00.22 – геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті іоносфери Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор Чорногор Леонід Феоктистович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри космічної радіофізики
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор Ківва Фелікс Васильович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної академії наук України, зав. відділу поширення радіохвиль у природних середовищах
доктор фізико-математичних наук, професор Рогожкін Євген Васильович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, професор кафедри радіоелектроніки
Захист відбудеться “8” липня 2008 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної академії наук України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12, в актовій залі.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної академії наук України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12.
Автореферат розісланий “6” червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рудь Л. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Моделювання середньоширотної іоносфери є однією з важливих проблем дослідження навколоземного середовища та космічної погоди. Даною проблемою займаються наукові колективи США, Російської Федерації, Європейського Союзу та інших країн. В Україні проблему моделювання середньоширотної іоносфери й процесів у ній вирішують харківські геофізики, до яких належить і автор дисертації.
Розробка регіональної моделі іоносфери дозволить просунутися в розумінні поведінки середньоширотної іоносфери центрально-європейського регіону та процесів, відповідальних за формування космічної погоди.
Як показує практика, глобальні моделі іоносфери та термосфери, такі як IRI (International Reference Ionosphere), MSIS (Mass-Spectrometer-Incoherent-Scatter), не завжди коректно відображають просторово-часові зміни основних параметрів іоносферної плазми в конкретних геліогеофізичних умовах і конкретному регіоні. Зокрема це пов’язано з нерівномірністю розподілу засобів спостереження за довготними секторами західної та східної півкуль. Істотне розходження в розподілі параметрів середньоширотної іоносфери над Європою та Америкою викликано незбігом географічного і геомагнітного полюсів.
Радар некогерентного розсіяння (НР) у Харкові є єдиним у середніх широтах Європи еталонним комплексним засобом для одержання відомостей про параметри та процеси, що протікають в іоносфері.
Беручи до уваги те, що фізичні властивості іоносферних параметрів мало відрізняються на відстанях ~ 1000 км (за винятком високоширотної іоносфери), дані радара НР можуть бути використані для створення регіональної моделі іоносфери, яка буде справедливою в межах кола із центром у Харкові та радіусом близько 1000 км (протяжність України приблизно 1000 Ч 1000 км).
Регіональна модель іоносфери припускає можливість розрахунку параметрів іоносферної плазми залежно від рівня сонячної активності (СА), сезону, часу доби та стану космічної погоди.
Регіональна модель може бути використана для більш точного розрахунку умов поширення радіохвиль у центрально-європейському регіоні, що дозволить зменшити потужність радіопередавальних пристроїв, поліпшити завадостійкість засобів радіозв’язку, радіолокації та радіонавігації. Зменшення енерговитрат дозволить поліпшити електромагнітну і, тим самим, екологічну обстановку як в Україні, так і Центральній Європі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ІОНОСФЕРИ ЗА ДАНИМИ ХАРКІВСЬКОГО РАДАРА НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЯННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок