Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ ВІДБІЙКИ НА ГРАНИЧНИХ ГЛИБИНАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРІВ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ ВІДБІЙКИ НА ГРАНИЧНИХ ГЛИБИНАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ ВІДБІЙКИ НА ГРАНИЧНИХ ГЛИБИНАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,03 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кіріченко Ігор Анатолійович
УДК 622.235;622.271
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ ВІДБІЙКИ
НА ГРАНИЧНИХ ГЛИБИНАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРІВ
Спеціальність 05.15.03 – “Відкрита розробка родовищ
корисних копалин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг - 2004
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі відкритих гірничих робіт Криворізького технічного університету.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Антонов
Андрій Юрійович, професор Криворізького економічного інституту Національного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Федоренко Павло Йосипович, завідувач кафедри маркшейдерії Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України;
кандидат технічних наук Романенко Олександр Васильович, начальник технічного відділу ВАТ “Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат”
Провідна організація: | Державний науково-дослідний гірничорудний інститут (ДНДГРІ) Міністерства промислової політики України.
Захист дисертації відбудеться “28”січня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.09.052.02 при Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, Україна, м. Кривий Ріг, вул.Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, Україна, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “ 25 ”грудня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор Г.Т.Фаустов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Для залізорудної промисловості України характерне в даний час переважання відкритого способу розробки, який складає близько 80% загального об'єму видобутку сировини. При цьому практично весь видобуток здійснюється з глибоких кар'єрів. Якщо врахувати, що до глибоких кар'єрів, за відомою класифікацією проф. М.Г.Новожилова, відносяться кар'єри глибиною більше 100 м, то сучасні крупні залізорудні кар'єри перевищують цю глибину більше, ніж в три рази. Це дає нам право вважати такі кар'єри надглибокими. Наприклад, глибина Першотравневого кар'єру ВАТ “Північний гірничо-збагачувальний комбінат“ (ПівнГЗК) досягла 385 м, а кар'єра ВАТ “Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат“ (ІнГЗК) – 335 м.
При цьому спостерігається істотна зміна у бік зменшення фронту робіт і параметрів робочих площадок. Так, середня ширина робочої площадки при скельному розкритті зменшилася з 49,4 м в 1988р. до 36,0 м в 2002р., а по руді – з 52,5 до 40,0 м. Причому на окремих кар'єрах ВАТ “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат“ (ЦГЗК), ВАТ “Новокриворізький гірничо-збагачувальний комплекс“ (НКГЗК) і, частково, ІнГЗКа величина цього найважливішого технологічного показника системи відкритої розробки досягла 20,0–25,0 м, що створює істотні труднощі не тільки в розміщенні гірничого устаткування, але і вимагає нових рішень в частині уступної вибухової відбійки.
В таких умовах збільшується число робочих горизонтів, а згадані робочі площадки зменшуються до таких меж, що стає неможливим застосування короткосповільненого багаторядного підривання зі всіма його перевагами.
Відбійка ускладнюється ще і тим, що в обмежених кар'єрних просторах виникає значна скрута в управлінні параметрами розвалу гірської маси.
Із збільшенням глибини робіт спостерігається істотне збільшення обводненності масивів гірських порід. Звичайна кількість обводнених свердловин при веденні вибухових робіт на згаданих кар'єрах складає близько 80%. А це, у свою чергу, вимагає додаткових досліджень гідрогеологічних умов відбійки.
Із збільшенням глибин розробки змінюються фізичні властивості гірських порід, більш чітко виявляється шаруватість, збільшується питома вага різноміцних пластів.
Розроблені і широко вживані на верхніх горизонтах кар'єрів методи короткосповільненого багаторядного підривання, у зв'язку з гірничо-технологічними умовами, що змінилися, не можуть бути застосовані в обмежених умовах глибоких горизонтів з обмеженими розмірами робочих площадок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ ВІДБІЙКИ НА ГРАНИЧНИХ ГЛИБИНАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок