Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Олешко Наталія Петрівна
УДК 94:[329.73(477.83/.86):070]”1900/1914”
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ
У ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА УКРАЇНСЬКА ПРЕСА
НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ
Спеціальність – 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Танцюра Василь Іванович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри українознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ Міністерства внутрішніх
справ України,
начальник кафедри історії державності України
кандидат історичних наук, доцент
Яцюк Микола Володимирович,
Харківська національна академія міського
господарства Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри історії і культурології
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра історії України
Захист відбудеться 16 червня 2006 року о 15-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V-58.
Із дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 15 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Актуальність проблеми обумовлена останніми історичними і політичними подіями на шляху розбудови демократичної Української держави та значними змінами у свідомості більшості населення України. Вивчення важливих аспектів суспільно-політичного життя української нації надає можливості узагальнити досвід державотворення і провести певну аналогію з історичними процесами початку ХХ ст. Сьогодні, як і на початку ХХ ст., оборона ідеї соборності українських земель була і залишається нагальною потребою українського народу. Як на початку ХХІ ст. світове суспільство спостерігало за подіями в Україні, так і на початку ХХ ст. вся Європа стежила за вирішенням українського питання. Відтак, можна простежити певну паралель сучасних процесів із тими, що відбувалися на українських землях початку ХХ ст., зокрема в Галичині.
Ключове місце в українському національно-визвольному русі в Австро-Угорщині належало Галичині, що з частиною польських земель була об’єднана австрійським урядом в окремий коронний край, незважаючи на різницю в етнічній приналежності мешканців цих земель. Такий суто територіальний поділ надавав можливості зміцнювати австрійське панування у краї за принципом „розділяй та володарюй”, але призвів до міжетнічних конфліктів.
Оскільки населення східної частини Галичини в досліджуваний період складали українці, а всі гілки влади, судова система, освіта коронного краю були спольщені та поставлені на службу передусім польським інтересам, то антиукраїнська політика польської адміністрації обурювала українську громаду Галичини. Внаслідок цього на початку ХХ ст. в Галичині набуло небувалої гостроти польсько-українське протистояння. Боротьба українського населення за свої права вилилася в національно-визвольний рух, який поєднував політичний і культурний напрямки.
Усі ці процеси знайшли своє відбиття в українській пресі, зокрема тій, що виходила на території Наддніпрянської України на початку ХХ ст. і була впливовим і могутнім засобом масової інформації. Українська преса слугувала розповсюдженню ідеї соборності, розвитку національної освіти та культури, була важливим ідеологічним чинником у національно-визвольному русі.
Хоча сьогодні Україна є незалежною та суверенною державою, невирішеними залишаються деякі внутрішні проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок