Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЯ МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТІ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

ПСИХОЛОГІЯ МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТІ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ПСИХОЛОГІЯ МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТІ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,00 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Інститут психології ім. Г. С. Костюка
АПН України
УДК 316.6(048)
Коломінський Наум Львович
ПСИХОЛОГІЯ МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТІ
(СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
19.00.05 – соціальна психологія
Автореферат на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є монографія.
Робота виконана у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий консультант – доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Яценко Тамара Семенівна, Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького, кафедра практичної психології, завідувач;
доктор психологічних наук, професор Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), кафедра соціальної психології, завідувач;
доктор психологічних наук, професор Бочарова Світлана Петрівна, Українська інженерно-педагогічна академія (м. Харків), кафедра психології, завідувач.
Провідна установа: Інститут соціальної і політичної психології АПН України (м. Київ)
Захист відбудеться 26 лютого 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України.
Автореферат розіслано “23“ січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток суспільства на гуманістичних і демократичних засадах, коли людина визнається найвищою соціальною цінністю, викликає різке підвищення ролі людинознавчих наук. У зв’язку з актуалізацією психологічних аспектів різних сфер життєдіяльності особистості зростає потреба в розширенні і поглибленні наукових знань про психічні явища та можливості їх практичного використання. Особливо значущу роль психологія відіграє у професіях соціономічних, де об’єктом діяльності є окрема людина або група людей. До них належить і менеджмент в освіті, підгрунтям якого є складна система ділових і особистих стосунків вчителів, учнів, батьків, керівних працівників різного рівня. Встановлено, зокрема, що більшість недоліків і труднощів в управлінні освітянськими закладами мають суто психологічний характер: управлінські рішення не відповідають особистісним можливостям виконавців; розподіл обов’язків і доручень відбувається дуже часто без врахування психологічних особливостей працівників та мотивації до виконання розпорядження керівника; виконавцям роботи доводиться дублювати дії колег на різних посадових рівнях, що викликає ускладнення ділових стосунків; контролююча діяльність, незалежно від її мети і рівня, має здебільшого негативну спрямованість; в усвідомленні стратегічних і тактичних цілей управлінської діяльності керівниками різних посадових рівнів відсутня необхідна єдність; для управління освітою загалом характерна відсутність центрації на особистість (дитини, учня, студента).
Отже, удосконалення управління потребує наукового аналізу і обгрунтування змісту діяльності керівника, з урахуванням галузевої специфіки і соціально-психологічної природи та результатів праці його як менеджера. Дослідження цього напрямку належать до соціальної психології, саме до її практичного крила, яке орієнтоване на розв’язання актуальних проблем конкретних соціальних суб’єктів – у сфері економіки, політики, освіти і т. ін.
Щодо управління освітою, то наукова проблема полягає в тому, щоб визначити професійно обумовлену специфіку менеджменту в освіті та виявити соціально-психологічні резерви його удосконалення.
Міра наукової розробленості проблеми. Аналіз праць, безпосередньо присвячених розробці психологічних проблем управління в освіті, показує, що:
-
фундаментальні результати соціальної психології і теорії управління не можуть бути безпосередньо використані для визначення та пояснення особливостей освітянського менеджменту без відповідної якісної трансформації, адже об’єктивно існує принципова особливість цільових та посадових функцій менеджерів освіти, загальних і конкретних механізмів, тенденцій, закономірностей міжособистісної взаємодії суб’єктів педагогічної діяльності, а також змісту, результатів управління в установах і закладах системи освіти;
-
соціально-психологічне обгрунтування стратегічних напрямків удосконалення підготовки керівників до професійної управлінської діяльності, зокрема у системі післядипломної освіти, є недостатньо розробленим, особливо в теоретичному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЯ МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТІ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок