Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАЛЬНИЙ ПАТОМОРФОЗ САРКОМ М’ЯКИХ ТКАНИН ПРИ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНІЙ ПРОМЕНЕВІЙ ТА ХІМІОТЕРАПІЇ

ЛІКУВАЛЬНИЙ ПАТОМОРФОЗ САРКОМ М’ЯКИХ ТКАНИН ПРИ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНІЙ ПРОМЕНЕВІЙ ТА ХІМІОТЕРАПІЇ

Назва:
ЛІКУВАЛЬНИЙ ПАТОМОРФОЗ САРКОМ М’ЯКИХ ТКАНИН ПРИ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНІЙ ПРОМЕНЕВІЙ ТА ХІМІОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.Богомольця
Башинський Сергій Миколайович
УДК: 616.006.3.04-091.8:615.849.1:615.28
ЛІКУВАЛЬНИЙ ПАТОМОРФОЗ САРКОМ М’ЯКИХ ТКАНИН
ПРИ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНІЙ ПРОМЕНЕВІЙ ТА ХІМІОТЕРАПІЇ
14.03.02 - Патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
К И Ї В-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті онкології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Галахін Костянтин Олександрович,
Інститут онкології АМН України,
завідувач патологоанатомічного відділу.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Благодаров Володимир Миколайович,
Національний медичний університет
ім. О. О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри патологічної анатомії;
доктор медичних наук, професор
Гичка Сергій Григорович,
Київський медичний інститут
Української асоціації народної медицини,
завідувач кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра патологічної
анатомії, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 6 ” листопада 2003 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (м. Київ, пр. Перемоги, 34).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий “ 3 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук О.М.Грабовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
У структурі онкологічної захворюваності саркоми м’яких тканин (СМТ) займають 1 %, хоча серед дітей та підлітків до 15 років на їх частку припадає близько 6-7 % злоякісних пухлин. У 70 % хворих вони локалізуються на кінцівках, в 30 % - на тулубі та в області тазу, вражають приблизно однаково чоловіків та жінок, частіше у віці 20-50 років (Мерабишвили В.М., 1992; Б.Т.Білинський з співавт., 1998; Шалимов С.А., 2000 та ін.).
СМТ складають гетерогенну групу пухлин встановленого, суперечливого або нез’ясованого гістогенезу, однак вони мають загальні біологічні властивості та агресивний перебіг: більшість з них, як правило, не має патогномонічних клінічних проявів та характеризується швидким інфільтративним ростом, переважним гематогенним метастазуванням і ранніми рецидивами (Краевский Н.А. и соавт., 1993; Шугабейкер П.Х., Малауэр М.М., 1996; Enzinger FM, Weiss SW., 1995).
Незважаючи на певний прогрес, досягнутий в останні роки в пізнанні окремих аспектів гістогенезу та діагностики СМТ, в тому числі завдяки імуногістохімічним та молекулярно-генетичним методам дослідження (Weiss S.W., 1994; Казанцева И.А., 2000), диференційна морфологічна діагностика багатьох різновидів СМТ залишається дуже складною, а планування тактики лікування остаточно вирішується після морфологічної верифікації пухлинного ураження. Це пов’язано з тим, що вибір методу лікування залежить від характеру пухлинного процесу, розмірів та локалізації, гістогенезу та ступеню клітинної диференційовки СМТ. Основним методом лікування хворих на СМТ є хірургічний, однак через високу частоту рецидивів та метастазів, більш ефективними є комплексний та комбінований методи лікування, зокрема з використанням передопераційної антибластомної терапії (ПАТ), що дозволяє пролонгувати строки безрецидивного періоду після видалення пухлини та строки виживаності таких хворих (Толстопятов Б.А. и соавт., 1991-2001 р.р.; Benedetto P. з співавт., 1989). Тому особливо актуальною проблемою клінічної онкології постає морфологічна оцінка реакції пухлини на хіміо-, променеве втручання, яка визначається при аналізі операційного матеріалу видалених СМТ з визначенням ступенів їх лікувального патоморфозу, що має суттєве значення для оптимізації схем комплексного або комбінованого лікування хворих на СМТ (Галахін К.О. та співавт., 1990-2000 р.р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛІКУВАЛЬНИЙ ПАТОМОРФОЗ САРКОМ М’ЯКИХ ТКАНИН ПРИ ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНІЙ ПРОМЕНЕВІЙ ТА ХІМІОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок