Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ІНШОГО В СУЧАСНІЙ ФІЛОСОФІЇ

ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ІНШОГО В СУЧАСНІЙ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ІНШОГО В СУЧАСНІЙ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Марчук Ольга Василівна
УДК 130.2
ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ІНШОГО
В СУЧАСНІЙ ФІЛОСОФІЇ
спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Гатальська Стелла Миколаївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Савельєва Марина Юріївна,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
професор кафедри філософії науки та
культурології;
кандидат філософських наук, доцент
Павлова Олена Юріївна,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри філософії.
 
Захист відбудеться 24 березня 2008р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12).
Автореферат розісланий 22 лютого 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В сучаснiй фiлософiп можна простежити тенденцію до усвідомлення того факту, що можливість духовних вимірів людського буття зумовлена фундаментальною відкритістю буття людини і водночас притаманною йому тенденцією до цілісності. Ця відкритість здійснюється шляхом постійного трансцендування людини до того, що безпосередньо виходить за межі її буття; цілісність – шляхом віднайдення у процесі трансцендування. На шляху до трансцендентного людина зустрічається з чимось спорідненим з її власним буттям. Це – буття іншої людини. Дійсне людське буття здійснюється саме як співбуття. Реальність культури має надіндивідуальний характер. Феноменологічна філософія висловлює переконання в тому, що людина являється людиною, насамперед, співіснуючи з іншими людьми. Їй необхідно звернутися до того, хто знаходиться перед нею, але не як до об'єкта, а як до того Іншого, який являє собою цілий світ і змінює її саму. В цьому випадку людина вже не є егоцентричною істотою, якою вона змальовувалась у філософії раніше. Вона виступає як така, що не існує без відношення з Іншим. І це відношення не є об'єктивним; у нього інша сутність: я відноситься до Іншого як до суб'єкта. Необхідність осмислення цих стосунків актуалізує тему дисертаційного дослідження.
Проблема розуміння та визнання Іншого є вельми актуальною для сучасної культури. Інтенсивна динаміка взаємовідносин між спільнотами, націями, народами загострила проблему виживання нашої цивілізації. Увесь комплекс моральних і загальнокультурних проблем, пов'язаних з формою людського спілкування, переконує нас у занепаді сфери людських стосунків, виникненні нескінченних непорозумінь, ворожнечі з Іншим, небажання його вислухати та зрозуміти. Усвідомлення цієї обставини змушує людство вдатися до пошуку такої форми взаємин між людьми, яка б врахувала інтереси всіх існуючих на сьогодні і майбутніх поколінь. А це, в свою чергу, вимагає налагодження відносин відкритості, взаєморозуміння, терпимості, яких можна досягти тільки в межах широкого діалогу. Та, мабуть, найголовнішою є та обставина, що саме у взаємодії Я-Ти особистість самовизначається, в ній вона отримує безпосереднє джерело осмислення, переживання, відчуття повноти власного буття.
Антропологічний та культурфілософський виміри феноменологічних концепцій Іншого уможливлюють відкриття прихованих вимірів людського існування, культурних форм буття. Щоб виявити ці приховані виміри і відкрити значення трансцендентного в них, необхідна радикальна, докорінна зміна нашого ставлення до самих себе і до інших людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ІНШОГО В СУЧАСНІЙ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок