Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМПОНЕНТІВ ПРЕЦИЗІЙНИХ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ

ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМПОНЕНТІВ ПРЕЦИЗІЙНИХ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМПОНЕНТІВ ПРЕЦИЗІЙНИХ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка
Кочан Роман Володимирович
УДК 621.3.551
ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМПОНЕНТІВ ПРЕЦИЗІЙНИХ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ
05.11.16 – “Інформаційно-вимірювальні системи”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Саченко Анатолій Олексійович,
завідувач кафедри інформаційно-обчислювальних систем та
управління Тернопільської академії народного господарства
Міністерства освіти і науки України, м. Тернопіль
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович,
завідувач кафедри метрології і промислової автоматики
Вінницького національного технічного університету
Міністерства освіти і науки України, м. Вінниця
доктор технічних наук, професор
Пасічник Володимир Володимирович,
завідувач кафедри інформаційних систем і мереж
Національного університету “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Провідна установа: Державне підприємство “Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем” (ДП НДІ “Система”, м.Львів), відділ розробки теоретичних та методичних основ метрологічного забезпечення вимірювальних інформаційних систем та автоматизованих систем керування технологічними процесами.
Захист відбудеться 17.05.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.226.01 у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка НАН України: 79601, м. Львів, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України: 79601, м. Львів, вул. Наукова, 5.
Автореферат розісланий 15.04.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Погребенник В.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток мікроелектроніки, зростання функціонально-вартісних характеристик її продукції, зумовили використання її досягнень у вимірювальній техніці, телекомунікаціях, системах керування тощо. Одні з останніх досягнень – локальні та глобальні обчислювальні мережі, призвели до створення розподілених інформаційно-вимірювальних систем (РІВС). РІВС – набір просторово розділених, об'єднаних каналами зв'язку взаємодіючих модулів на базі процесорних елементів, кожен з яких обробляє сигнали певної множини різнорідних (різної конструкції, базованих на різних фізичних явищах) сенсорів для отримання достовірної інформації про параметри досліджуваного об’єкту, оцінки його стану, створення його моделі. РІВС випускають фірми Honeywell, Fluke та ін. Національний інститут стандартизації і технології США з 1995 р. впроваджує серію стандартів IEEE1451.1.. IEEE1451.5 на інтерфейси і структури апаратних та програмних компонентів РІВС.
Слід зауважити, що компоненти РІВС розвиваються нерівномірно. В той час, коли засоби обробки даних розвиваються за законом Мура традиційні сенсори мало змінюють свої параметри і тому виник значний розрив у точності компонентів, наприклад похибки сенсорів в 5...800 разів більші похибок інших блоків вимірювального каналу (ВК), що вказує на проблему сумісності, зумовлену не консервативністю сенсорів, а фізико-хімічними обмеженнями їх матеріалів і технологій виготовлення. В той же час розробка нових матеріалів і технологій виготовлення сенсорів вимагає тривалих, дорогих, трудомістких фундаментальних досліджень, розробки нових сенсорів різного типу та їх впровадження.
У цій ситуації підвищення точності одних компонентів ВК є економічно невиправданим, а інших – не веде до підвищення точності РІВС. Тому доцільно використати структурно-алгоритмічні методи вдосконалення РІВС, які дозволяють підвищити точність ВК в цілому за рахунок взаємодії компонентів. Перспективним є використання методів штучного інтелекту, а саме, нейронних мереж і генетичних алгоритмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМПОНЕНТІВ ПРЕЦИЗІЙНИХ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок