Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИМІРЮВАЛЬНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ РЕЗОНАНСНИХ СЕНСОРІВ

ВИМІРЮВАЛЬНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ РЕЗОНАНСНИХ СЕНСОРІВ

Назва:
ВИМІРЮВАЛЬНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ РЕЗОНАНСНИХ СЕНСОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
На правах рукопису
Рак Володимир Степанович
УДК 621.317.765.9
ВИМІРЮВАЛЬНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ
НАПІВПРОВІДНИКОВИХ РЕЗОНАНСНИХ СЕНСОРІВ
Спеціальність 05.11.05 прилади та методи вимірювання електричних та магнітних величин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету “Львівська політехніка”.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор кафедри “Метрологія,
стандартизація та сертифікація” Байцар Роман Іванович
Офіційні опоненти доктор технічних наук Хома Володимир Васильович,
професор кафедри автоматики і телемеханіки Національного
університету “Львівська політехніка”.
Кандидат технічних наук Паламар Михайло Іванович,
доцент кафедри приладів і контрольно-вимірювальних
систем Тернопільського державного технічного університету
Провідна організація Державне підприємство „Науково-дослідний інститут
метрології вимірювальних і управляючих систем”
(ДП НДІ “Система”), відділ розроблення наукових,
методичних та технічних основ метрологічного
забезпечення вимірювально-інформаційних систем та
автоматизованих систем керування технологічними
процесами, м. Львів.
Захист відбудеться 25 лютого 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 при Національному університеті “Львівська політехніка” (290013, м. Львів13, вул. Степана Бандери , 12, ауд. 226 гол. корп.)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці університету (290013, м. Львів, вул. Професорська, 1.)
Автореферат розісланий 22 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Я. Т. Луцик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми та зв’язок роботи з науковими програмами й темами. Науково–технічний розвиток суспільства, ефективність його виробництва, створення енергоощадних та матеріалоощадних технологій значною мірою зумовлені розвитком сучасних засобів вимірювання, інформаційно-вимірювальних систем та їх сенсорного забезпечення. На покращення такого забезпечення спрямоване створення нових сенсорів з удосконаленими метрологічними характеристиками, завадостійкістю та надійністю. Одними з найстійкіших до дії завад є частотні сенсори, а здатність сучасних засобів вимірювати частоту з точністю до 10-6 % є передумовою високої точності цих сенсорів.
З огляду на це найперспективнішими є частотні сенсори з електромеханічними коливними системами. Добротність таких коливних систем при розміщенні в повітряному середовищі сягає двох тисяч, а при розміщенні у вакуумі зростає до десятків тисяч. Під час згинальних коливань у такій коливній системі її вихідна частота вимірюється десятками кілогерц. Тому її легко передавати лініями зв’язку на великі відстані. Це є умовою широкого застосування цих сенсорів у телеметричних системах. Режим роботи, в якому найповніше використано переваги таких сенсорів, це автоколивання, а схема, що забезпечує цей режим, – вимірювальний генератор (автогенератор).
До частотних сенсорів з електромеханічною коливною системою зі згинальними коливаннями належать створені у НУ “Львівська політехніка” кремнієві сенсори на основі напівпровідникового струнного резонатора (НСР). Досконалість матеріалу забезпечує їх значну механічну міцність та відсутність гістерезису, високу добротність і стабільність. Сенсори на основі НСР можуть застосовуватись для вимірювання ефективного значення струму, напруги, температури та механічних величин. Це відкриває перспективи для їх широкого застосування.
Кремнієві сенсори зі згинальними коливаннями найчутливіші серед відомих сенсорів такого типу. Відносна зміна їх частоти під час вимірювань сягає 42 %.
Метод компарування, що використовується для вимірювання ефективного значення струму та напруги термоперетворювачем на основі НСР, є одним з найточніших. Він полягає у порівнянні тепла, виділеного у термоперетворювачі змінним струмом або напругою, з теплом, виділеним постійним струмом або напругою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИМІРЮВАЛЬНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ РЕЗОНАНСНИХ СЕНСОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок