Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОҐЕНДЕРНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЛЕКСИЧНОГО ТА ГРАМАТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАУКОВОГО СТИЛЮ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

ЛІНГВОҐЕНДЕРНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЛЕКСИЧНОГО ТА ГРАМАТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАУКОВОГО СТИЛЮ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ЛІНГВОҐЕНДЕРНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЛЕКСИЧНОГО ТА ГРАМАТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАУКОВОГО СТИЛЮ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ШИЛІНА АНЖЕЛА ГРИГОРІВНА
УДК 811. 161.1: 81' 373. 46
 
ЛІНГВОҐЕНДЕРНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЛЕКСИЧНОГО ТА ГРАМАТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАУКОВОГО СТИЛЮ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник - кандидат філологічних наук, доцент
Семиколєнова Олена Іванівна,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського, доцент кафедри
міжмовних комунікацій і журналістики
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Озерова Ніна Григорівна,
Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні, завідувач відділу російської мови;
кандидат філологічних наук, доцент Дідковська Людмила Прокопівна, Інститут філології Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, доцент кафедри української та російської мов як іноземних
Провідна установа -
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра російської мови, Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться 13 грудня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
Автореферат розісланий 8 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
Загальна характеристика роботи
Зміни в соціальній сфері не тільки впливають на матеріальні та інтелектуальні умови трансформації суспільства, але і відкривають нові перспективи для розвитку мови, насамперед - для розвитку наукового та публіцистичного стилів сучасної російської мови та для літературної мови в цілому.
Особливої уваги, як нам здається, заслуговує науковий стиль, бо він інтерпретує явища соціальної дійсності через призму наукових концепцій і теорій.
Вивчення наукового стилю привертало увагу спеціалістів різних галузей лінгвістики. За останнє десятиліття об`єктом детального лінгвістичного дослідження в Україні стали галузеві терміносистеми. Проблеми таких термінологій, як суспільно-політичної, економічної, педагогічної, психологічної, технічноі, біологічної, хімічної, богословської, бібліотечної, риторичної, лінгвістичної тощо, аналізуються в роботах Т.І. Панько, Є.С. Регушевського, Н.Ф. Непийводи, М.С. Разумейко, Л.М. Веклинець, Л.О. Симоненко, О.А. Коновалової, М.В. Сташко, Г.В. Наконечної, З.Й. Куньч та ін.
Для розуміння та правильного тлумачення нових термінологічних реалій необхідно мати уявлення про найбільш загальні закономірності розвитку терміносистем, про механізми реалізації цих закономірностей у рамках термінологічної системи, що досліджується. Услід за В.М.Лейчиком, В.А.Татариновим, В.П.Даниленко, Г.П.Мельниковим, С.В.Гриньовим, Л.А.Капанадзе, В.Н.Прохоровою та ін. як механізми, які регулюють закони розвитку термінологічних систем, можна назвати такі: міжмовні та міжсистемні запозичення; спеціалізацію значення; утворення термінів морфологічним і/або синтаксичним способом.
Взявши за основу твердження Е.Сепіра про те, що зміни в структурі “роз’єднаних” споріднених мов проходять ті ж самі і дуже подібні фази розвитку, можна передбачити, що терміносистеми також можуть проходити схожі етапи становлення.
Сказане вище стосується і терміносистеми ґендерних досліджень.
Актуальність дослідження. Ґендерні дослідження (далі ҐД) (від англ. gender – сконструйовані суспільством відмінності в ролях, поведінці, ментальних й емоційних характеристиках між чоловічим і жіночим) – порівняно новий науковий напрямок в Україні. Він виник на Заході в кінці 60-х – на початку 70-х років ХХ століття, але і до цього часу далеко не всі дослідники вважають його науковим, розглядаючи як кон’юнктурний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛІНГВОҐЕНДЕРНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЛЕКСИЧНОГО ТА ГРАМАТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАУКОВОГО СТИЛЮ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок