Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЩЯ АНАДСЬКОГО ФЕДЕРАЛІЗМУ ТА ПРОБЛЕМА КВЕБЕКА (80-ті - 90-ті рр. XX ст.)

ЕВОЛЮЩЯ АНАДСЬКОГО ФЕДЕРАЛІЗМУ ТА ПРОБЛЕМА КВЕБЕКА (80-ті - 90-ті рр. XX ст.)

Назва:
ЕВОЛЮЩЯ АНАДСЬКОГО ФЕДЕРАЛІЗМУ ТА ПРОБЛЕМА КВЕБЕКА (80-ті - 90-ті рр. XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,73 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
КАТЕРИНЧУК Павло Миколайович
УДК 323.17 (71)
ЕВОЛЮЩЯ АНАДСЬКОГО ФЕДЕРАЛІЗМУ ТА ПРОБЛЕМА КВЕБЕКА (80-ті - 90-ті рр. XX ст.)
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології та соціології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник:
доктор політичних наук, доцент КРУГЛАШОВ Анатолій Миколайович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри політології та соціології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор,
академік Української Академії політичних наук
КАРТУНОВ Олексій Васильович,
інститут економіки і права "КРОК",
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін;
доктор історичних наук, професор
СИЧ Олександр Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу
Провідна установа:
Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН
України, відділ правових проблем політології.
Захист відбудеться 19.09.2003 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки 23.
Автореферат розісланий 18.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці ХХ століття у світі відбулися значні перетворення, пов’язані із кардинальними геополітичними змінами, наслідком яких стала поява нових держав на міжнародній арені. Розпад низки федеративних держав супроводжувався етнокультурним відродженням окремих націй та етносів, що подекуди зумовлювало загострення міжетнічних відносин локального і міждержавного характеру. Вказані процеси не оминули суспільств із найвищими стандартами життя, що поставило під загрозу їх майбутній розвиток, стабільність окремих регіонів і навіть майбутнє самих держав. До таких країн належить і Канада.
Друга за площею країна світу, Канада переживає процес еволюції федеративної системи у бік децентралізації, що зумовлене боротьбою канадських провінцій і федерального центру за перерозподіл повноважень у сфері федерально-провінційної юрисдикції. Характерною особливістю таких процесів є те, що роль каталізатора федерально-провінційних суперечок відіграє провінція Квебек, переважну частину населення якої складають франкоканадці. Саме їхня боротьба за особливий статус народу-засновника Канади, який би забезпечував відповідні привілеї Квебеку, спонукав англомовні провінції вимагати аналогічні права, що відповідає загально-канадському принципу рівності усіх громадян і провінцій. Таким чином, Квебек у даному випадку відігравав роль двигуна процесів децентралізації федеративної політичної системи Канади. Однак повноваження, які отримав Квебек в останні десятиліття не змогли задовольнити потреб радикально налаштованої частини франкоканадців, котра послідовно відстоює позицію державного суверенітету провінції.
Досвід регулювання федерально-провінційних і міжетнічних відносин, а також функціонування федеративного механізму Канади є важливим не лише для федеративних держав світу, але й для держав, що вирізняються особливостями регіонального розвитку. Цей досвід та політична практика актуальні і для України. До того ж, сучасні процеси глобалізації та інтеграції у світовій політиці вимагають поглибленого вивчення федеративних систем окремих країн із врахуванням їхньої багатоманітності в етнокультурному та політико-правовому сенсі.
Молода українська держава особливо потребує вивчення досвіду багатонаціональних та полікультурних країн світу, адже має низку характерних особливостей етнополітичного та регіонального характеру, що зумовлюють специфіку її політичного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕВОЛЮЩЯ АНАДСЬКОГО ФЕДЕРАЛІЗМУ ТА ПРОБЛЕМА КВЕБЕКА (80-ті - 90-ті рр. XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок