Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров’я України
Тернопільський державний медичний університет
імені І. Я. Горбачевського
Цицюра Роман Іванович
УДК 617-001.4-002.3-085.33
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУБІОТИКІВ
У ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського.
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор Ляпіс Михайло Олександрович;
доктор медичних наук, професор Климнюк Сергій Іванович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри медичної біології, мікробіології, вірусології та імунології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гощинський Володимир Броніславович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри поліклінічної справи та сімейної медицини із медичною технікою;
доктор медичних наук, професор Іфтодій Андріян Георгійович, Буковинський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри хірургії, травматології, ортопедії та нейрохірургії
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра хірургії та проктології.
Захист дисертації відбудеться 30 березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Січових стрільців, 8)
Автореферат розісланий „28” лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Незважаючи на постійне вдосконалення методик оперативних втручань, частота інфекційних ускладнень у хірургії становить, у середньому, 3-15 %. У теперішній час 35-40 % хворих хірургічного профілю складають пацієнти з гнійно-запальними захворюваннями.
Інфекційні ускладнення збільшують показники післяопераційної летальності, обсяги витрат на лікування внаслідок збільшення часу проведеного у стаціонарі. Це свідчить про значну медичну та соціально-економічну значущість проблеми профілактики та підвищення ефективності лікування інфекційних ускладнень у масштабах України (В.Ф. Саєнко, Б.М. Даценко і співавтори, 2002).
Значний клінічний досвід, накопичений хірургами, які працюють у галузі теорії і практики лікування гнійних ран, свідчить, що навіть найефективніші лікувальні засоби у процесі їх застосування знижують свою антимікробну та репаративну активність і викликають побічні ефекти різного характеру.
Важливим є той факт, що серед збудників гнійної інфекції все частіше зустрічаються штами неклостридіальних анаеробних мікроорганізмів, які не чутливі до більшості існуючих хіміопрепаратів. Ситуація ускладнюється ще й тому, що, як правило, рани інфіковані мікробними асоціаціями. Зважаючи на це, необхідно визнати не дивлячись на успіхи загальних, переважно антибактеріальних методів, місцеві впливи на гнійну рану в значній мірі визначають загальний результат лікування.
Значний відсоток хворих з гнійно-запальною патологією припадає на пацієнтів із синдромом стопи діабетика, який виникає протягом життя у 5 % вищеозначених хворих. У 3 % пацієнтів із цукровим діабетом синдром стопи діабетика становить безпосередню причину високих ампутацій нижніх кінцівок на тлі розвитку гнійних уражень тканин стопи.
У складному та різноспрямованому симптомокомплексі синдрому стопи діабетика зміни мікробіоценозів нерідко є одними з ранніх проявів захворювання і при своєчасному та правильному трактуванні можуть бути першими сигналами початкової стадії його формування. У більшості випадків саме ці зміни слугують пусковим механізмом у розвитку важких гнійно-запальних процесів (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЕУБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок