Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Назва:
КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
Пінькас Валентина Григоріївна
УДК 371.2:004:378.661
КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент ІЛЬЧЕНКО Валерій Іванович, докторант кафедри педагогіки Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор ПІДЛАСИЙ Іван Павлович, професор кафедри педагогіки Черкаського державного університету.–
кандидат педагогічних наук, доцент ПАНЧЕНКО Любов Феліксівна, доцент кафедри інформатики та обчислювальної техніки Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться “17” жовтня 2001 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий “15” вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Л. Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Освіта, як основа духовного, соціального та економічного розвитку суспільства, займає пріоритетні позиції в загальнодержавній політиці України. Особливо це стосується системи підготовки висококваліфікованих медичних кадрів, від яких залежить рівень надання населенню медичної допомоги та її якість. Сучасний стан реформування медичної освіти вимагає нового інформаційно–методичного забезпечення. Сьогодні гостро стоїть проблема відбору, систематизації, накопичення та передачі знань, формування вмінь та навичок, а тому зростає роль інтелектуальних комп’ютерних систем у підготовці майбутніх лікарів.
Покращання якості професійної підготовки студентів–медиків тісно пов’язане з підвищенням ефективності педагогічної системи вищого медичного закладу освіти. Одним із засобів поліпшення функціонування педагогічної системи є комп’ютерне моделювання навчального процесу, яке дозволяє знайти його оптимальний для даних умов варіант.
Проблема комп’ютерного моделювання навчального процесу у вищій школі ще далека від свого вирішення. Оскільки педагог прагне оптимізувати свою діяльність у повсякденній практиці, то він змушений шукати та впроваджувати педагогічні інновації для підтримки свого професіоналізму на належному рівні. Теоретичного прогнозування результатів педагогічних інновацій недостатньо, а тому їх впровадження в навчальний процес вимагає обережності як з гуманістичних, так і з матеріальних міркувань. Звідси випливає необхідність розробки такого інструментального засобу, який дозволив би здійснювати проведення та перевірку результатів педагогічного експерименту без втручання в реальний навчальний процес.
У традиційному навчальному процесі, керуючи навчально-пізнавальною діяльністю, викладач здійснює кібернетичний підхід до навчання без ефективного зворотного зв’язку. Ця обставина зумовлена тим, що в традиційній педагогіці переробка нечітких (неоднозначних, неточних, ненадійних) знань викладача та студента не може бути проконтрольована в реальному масштабі часу.
В сучасних умовах особливої актуальності також набуває проблема прогнозування розвитку педагогічної системи вищої школи.
Використання ідей кібернетики, сучасних інформаційних технологій та науково–обґрунтованих підходів до управління навчальним процесом є важливою передумовою вирішення цих проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок