Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ БАГАТОСТАДІЙНОГО піролізу ГІДРАТЦЕЛЮЛОЗИ, ІМПРЕГНОВАНОЇ SiO2, та утворення ВОЛОКОН в-SiC

МЕХАНІЗМИ БАГАТОСТАДІЙНОГО піролізу ГІДРАТЦЕЛЮЛОЗИ, ІМПРЕГНОВАНОЇ SiO2, та утворення ВОЛОКОН в-SiC

Назва:
МЕХАНІЗМИ БАГАТОСТАДІЙНОГО піролізу ГІДРАТЦЕЛЮЛОЗИ, ІМПРЕГНОВАНОЇ SiO2, та утворення ВОЛОКОН в-SiC
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ІМ. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
ВИШНЯКОВА Катерина Леонівна
УДК 546.281.261:546.284.31:547.458.81
МЕХАНІЗМИ БАГАТОСТАДІЙНОГО піролізу ГІДРАТЦЕЛЮЛОЗИ, ІМПРЕГНОВАНОЇ SiO2, та утворення ВОЛОКОН в-SiC
Спеціальність: 02.00.04 - фізична хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Дубок Віталій Андрійович,
Інститут проблем матеріалознавства
імені І.М.Францевича НАН України,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії;
доктор хімічних наук, ст.н.с.
Туркевич Володимир Зіновійович,
Інституту надтвердих матеріалів
імені В.М. Бакуля НАН України,
заступник директора.
Провідна установа: Інститут хімії поверхні
НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “__27__”____жовтня____ 2005 р. о __14__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.207.02 в Інституті проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича НАН України: 03142, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий “__22__”____вересня____ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.х.н. Куліков Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення композиційних матеріалів на основі полімерних, металевих, керамічних та вуглецевих матриць, армованих високоміцними, високомодульними волокнами, залишається одним з найбільш перспективних напрямків сучасного матеріалознавства. Найбільше пристосованими для цієї мети є волокна карбіду кремнію, які мають високу міцність та жароміцність, високий модуль пружності, хімічну стійкість в агресивних середовищах та стійкість під час контакту з матеріалом матриці різної природи у твердому або рідкому стані. Серед відомих типів волокон карбіду кремнію найчастіше використовувуються як армуючі наповнювачі різних матриць нитковидні кристали, або віскерси ("вуса"), композиційні волокна типу Nicalon, які отримують з волокнистих кремнійорганічних попередників, та полікристалічні волокна, що утворюються при осадженні з газо-парової фази на вольфрамовий або вуглецевий керн. Проте, велика ціна та складність переробки нитковидних кристалів, обмеження у високотемпературному застосуванні волокон типу Nicalon та волокон, отриманих осадженням з паро-газової фази, обумовлюють необхідність створення більш простих, дешевших та екологічно безпечніших високотемпературних волокон карбіду кремнію.
В останні роки проводяться дослідження, присвячені синтезу високотемпературних волокон карбіду кремнію, для отримання яких використовують целюлозну сировину, природну або штучну. З волокнистих целюлозних попередників виробляють вуглецеві волокна, які піддають силіціюванню. У літературних джерелах описані вуглецеві волокна, що містять карбід кремнію і синтезуються із штучної целюлози (гідратцелюлози). Таких робіт мало, хоча, завдяки своїм фізико-хімічним властивостям, зокрема, її здатності до набрякання та поглинання значної кількості розчинних сполук, гідратцелюлоза дуже приваблива як волокнистий попередник для синтезу керамічних волокон при їх подальшій контрольованій термообробці. У зв'язку з цим виявляється доцільним вивчення фізико-хімічних процесів, які відбуваються при синтезі волокон карбіду кремнію із застосуванням волокон гідратцелюлози як сировини, з метою подальшого використання результатів дослідження для розробки технології виготовлення волокон карбіду кремнію.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вивчення фізико-хімічних процесів перетворення гідратцелюлозних волокон на карбідкремнієві проводилось в ІПМ НАН України згідно з відомчою темою “Вуглецьмісткі композиційні матеріали: керування властивостями за рахунок цілеспрямованих структурних перетворень та спеціальних технологій (№ держреєстрації 0199U003801), та цільовою темою ”Розробка та дослідження нового покоління армованих і наповнених композиційних матеріалів на полімерній та вуглецевій матрицях багатофункціонального призначення” (№ держреєстрації 0102U001256).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ БАГАТОСТАДІЙНОГО піролізу ГІДРАТЦЕЛЮЛОЗИ, ІМПРЕГНОВАНОЇ SiO2, та утворення ВОЛОКОН в-SiC

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок