Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КЛАСІ ЗАДАЧ ТИПУ КОМІВОЯЖЕРА

МОДЕЛІ ТА ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КЛАСІ ЗАДАЧ ТИПУ КОМІВОЯЖЕРА

Назва:
МОДЕЛІ ТА ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КЛАСІ ЗАДАЧ ТИПУ КОМІВОЯЖЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Плечистий Дмитро Дмитрович
УДК 519.12.176
МОДЕЛІ ТА ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КЛАСІ ЗАДАЧ ТИПУ КОМІВОЯЖЕРА
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Панішев Анатолій Васильович, Житомирський державний технологічний університет, завідувач кафедри інформатики та комп’ютерного моделювання.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Ємець Олег Олексійович, Полтавський університет споживчої кооперації, завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики;
кандидат технічних наук, доцент Ребезюк Леонід Миколайович, Харківський національний універ-ситет радіоелектроніки, доцент кафедри системо-техніки.
Провідна установа – Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут” (кафедра прикладної математики) Міністерства освіти і науки, м. Київ.
Захист відбудеться „30” червня 2005 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національ-ного університету радіоелектроніки, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий „27” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішність функціонування промисловості, транспортних і виробничих систем та інших галузей визначається не лише застосуванням нової техніки та технологій, але і вчасним впровадженням новітніх наукових досягнень. Проектування комплексів виробництва, розробка транспортних мереж та систем керування неминуче проходять тестування математичним моделюванням. Метою такого тестування є аналіз поведінки досліджуваного об’єкту в умовах впливу різноманітних факторів, виявлення властивостей, що допомагають досягти оптимуму відносно певного критерію.
Дана дисертаційна робота присвячена вивченню моделей циклічних процесів. Для багатьох таких моделей потрібно впорядковувати послідовності операцій, які періодично повторюються, щоб досягти оптимуму відносно обраного показника ефективності. Велика кількість задач циклічного упорядкування зводиться до відомої задачі комівояжера (ЗК).
Проблема комівояжера в тому чи іншому вигляді пронизує цілий ряд сфер людської діяльності. Її ефективне розв’язання мало б величезний вплив на якість функціонування транспортних систем. Дослідження проблеми виявляють, що ЗК в неявному вигляді описує характер багатьох технологічних процесів. Доведено, що ряд класичних задач дискретної оптимізації зводиться до ЗК таким чином, що її розв’язок можна перетворити в розв’язок вихідної задачі.
Доказ NP-складності ЗК направив дослідження в сторону пошуку ефективних наближених алгоритмів. Але окрім точності існує інша важлива характеристика будь-якого алгоритму – його швидкодія. Сучасне виробництво вимагає, щоб технологічний процес із десятків та сотень операцій було оптимізовано за обмежений час. Автотранспортний комплекс оперує тисячами одиниць транспорту, які відвідують сотні населених пунктів. Оптимізація маршрутів перевезення пасажирів або вантажів мала б важливий економічний внесок в розвиток держави. Але старі класичні алгоритми не можуть впоратися з задачами великої розмірності за потрібний термін. Отже проблема розв’язання задач оптимізації циклічних процесів великих розмірностей є актуальною та важливою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались у відповідності з координаційним планом Міністерства освіти і науки України за науковим напрямком „Технічна кібернетика” і в рамках держбюджетних тем: №0197U015183 „Розвиток математичних методів і алгоритмів скорочення перебору рішень в задачах створення інтелектуальних систем обробки інформації”, №0199U002692 „Моделювання послідовно-паралельних процесів функціонування технічних і виробничих систем на основі методів комбінаторної оптимізації і перспективних інформаційних технологій” на період з 2002 по 2004 роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИКЛІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В КЛАСІ ЗАДАЧ ТИПУ КОМІВОЯЖЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок