Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПРОСТАГЛАНДИНІВ У РЕГУЛЯЦІЇ ХРОНОРИТМІВ ФУНКЦІЙ НИРОК

РОЛЬ ПРОСТАГЛАНДИНІВ У РЕГУЛЯЦІЇ ХРОНОРИТМІВ ФУНКЦІЙ НИРОК

Назва:
РОЛЬ ПРОСТАГЛАНДИНІВ У РЕГУЛЯЦІЇ ХРОНОРИТМІВ ФУНКЦІЙ НИРОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.І.ПИРОГОВА
БУЛИК РОМАН ЄВГЕНОВИЧ
УДК 616-003.725:612.46.017.2
РОЛЬ ПРОСТАГЛАНДИНІВ
У РЕГУЛЯЦІЇ ХРОНОРИТМІВ ФУНКЦІЙ НИРОК
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор медичних наук, професор
Бойчук Тарас Миколайович
Буковинська державна медична академія МОЗ України,
кафедра медичної біології, генетики та гістології,
професор
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор медичних наук, професор
Ходоровський Георгій Іванович
Буковинська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри нормальної фізіології,
професор
 
доктор медичних наук, професор
Гоженко Анатолій Іванович
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології МОЗ України, професор
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Інститут фізіології ім.. О.О.Богомольця НАН України
Захист відбудеться 18.02. 2004  р. о 12 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .600.02 Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. М.І.Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. М.І.Пирогова, 56).
Автореферат розісланий 15.01. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент ___________________ Власенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даний час з’ясування хроноритмологічних аспектів нейрогуморальних та автокринних механізмів регуляції гомеостазу залишаються одними з найбільш актуальних питань у сучасній фізіології (Комаров Ф.И., Рапопорт С.И., 2000; Наточин Ю.В., 2002; Guidoet al., 2002). Результати таких досліджень цінні не тільки як науковий доробок, але і як новий напрямок в оптимізації заходів щодо лікування та профілактики багатьох нозологій, а також для глибшого розуміння механізмів адаптації біосистеми до умов навколишнього середовища.
Ю.О.Романов (2000) зазначає, що принцип хроноорганізації живих систем є одним з основних загальних принципів біологічної організації, провідним елементом якої є циркадіанний ритм. Е.Б.Арушанян та співавт. (2000) вважають, що вивчення морфофункціональної організації провідного пейсмекера циркадіанного періодизму – супрахіазматичних ядер гіпоталамуса і їх ендокринного посередника шишкоподібного тіла призведе до кращого розуміння природи хронопатологічних явищ, причин нестаціонарності ефектів медикаментозного лікування і шляхів його корекції.
Нирки, займаючи вагоме місце в забезпеченні динамічної рівноваги внутрішнього середовища організму, як і будь-яка інша біологічна система, характеризуються часовою організацією функцій (Пішак В.П., 1985; Бойчук Т.М., 1999; Fujii T.R. et al., 1999; Пішак В.П., 2000, ). Координовані взаємовідносини між екстра- та інтраренальними чинниками регуляції діяльності нирок зумовлюють підвищену зацікавленість науковців до вивчення особливостей їх хроноритмологічної організації (Voogel A.J. et al. 2001; Бойчук Т.М., 2002).
С.І.Рябов (1997), Т.Д.Никула (2000) наголошують, що знання ритміки функцій нирок у хворих на гломерулонефрит з різними морфологічними формами і клінічними проявами дозволяють зрозуміти механізм розвитку патологічних процесів і мають актуальне значення для ефективного лікування захворювань нирок.
Дані літератури дають безсумнівні докази участі ключового епіфізарного гормону мелатоніну у формуванні циркадіанної періодичності різних органів, зокрема нирок (Арушанян Э.Б., Бейер Э.В., 2001; Zhou X.J. et al., 2001; Пішак В.П., 2003). Менш вивченими є питання механізмів біоритмологічної регуляції ниркових функцій. Особливе значення в регуляції екскреторної, іонорегулювальної та кислотовидільної функцій нирок як фактор, що опосередковує ефекти гормонів та інших біологічно активних речовин, мають простагландини (ПГ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ ПРОСТАГЛАНДИНІВ У РЕГУЛЯЦІЇ ХРОНОРИТМІВ ФУНКЦІЙ НИРОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок