Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СЕГМЕНТАЦІЇ ГРАНИЦЬ ЗОБРАЖЕНЬ НЕРЕГУЛЯРНОГО ВИГЛЯДУ НА ОСНОВІ АДАПТИВНИХ МАСОК

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СЕГМЕНТАЦІЇ ГРАНИЦЬ ЗОБРАЖЕНЬ НЕРЕГУЛЯРНОГО ВИГЛЯДУ НА ОСНОВІ АДАПТИВНИХ МАСОК

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СЕГМЕНТАЦІЇ ГРАНИЦЬ ЗОБРАЖЕНЬ НЕРЕГУЛЯРНОГО ВИГЛЯДУ НА ОСНОВІ АДАПТИВНИХ МАСОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Смеляков Кирило Сергійович
УДК 519.67 + 681.5
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СЕГМЕНТАЦІЇ ГРАНИЦЬ ЗОБРАЖЕНЬ
НЕРЕГУЛЯРНОГО ВИГЛЯДУ НА ОСНОВІ АДАПТИВНИХ МАСОК
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник -
Офіційні опоненти:
Провідна установа - |
доктор технічних наук,
професор Путятін Євген Петрович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки,
завідувач кафедри інформатики.
доктор технічних наук,
професор Борисенко Олексій Андрійович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри електроніки і
комп’ютерної техніки;
кандидат технічних наук,
доцент Рубан Ігор Вікторович,
Харківський університет повітряних сил,
начальник кафедри математичного
та програмного забезпечення АСУ.
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України
(відділ математичного моделювання та
оптимального проектування), м. Харків.
Захист відбудеться “18” січня 2005 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано “14” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання продуктивності ЕОМ і можливостей оптико-електронної техніки для отримання цифрових зображень (ЦЗ) об’єктів у діапазоні від мікрооб’єктів до аерокосмічних зображень, у тому числі – із супутників “Січ-1” і “Океан-0”, істотно розширюють сферу застосування систем технічного зору, використання яких дозволяє не лише вивільнити кваліфікованих спеціалістів від розв’язання рутинних задач візуального аналізу даних, але й, що часто є важливішим, зосередити їх увагу на якісному аналізі об’єктів, що вивчаються, та підвищити оперативність обробки даних. У теперішній час такі системи зазнають все ширшого розповсюдження: з метою контролю доступу за відбитками пальців та обличчями, аналізу аерофотознімків та ін. Однак, можливість їх застосування для розв’язання споріднених задач істотно обмежена можливостями розв’язання первинної задачі – сегментації зображень об’єктів, що вивчаються, оскільки існуючі методи сегментації ЦЗ значною мірою спираються на їх особливості стосовно форми, контрастності, зашумлення та інших параметрів.
Для розв’язання цієї задачі у випадку контрастних зображень найефективнішою вважається побудова границь за вузлами (пікселями) зображення, які отримують сегментацією вхідного зображення на базі використання масок. Значний внесок у розвиток цього наукового напрямку зробили Бондаренко М.Ф., Борисенко О.А., Васильєв В.І., Глушков В.М., Грицик В.В., Кожемяко В.П., Машталір В.П., Путятін Є.П., Русин Б.Н., Сіроджа І.Б., Шлезінгер М.І. та ін.
Разом з тим застосування масок для обробки слабо контрастних зображень за відсутності еталонів не забезпечує адекватності сегментації, оскільки вони не передбачають комплексну адаптацію на топологічні та геометричні особливості об’єктів, рівні контрастності та зашумлення, хоча розв’язання відповідних практичних задач може дати значний економічний ефект, наприклад, під час оцінки життєздатності елітних ембріонів за їх ЦЗ, вартість яких може становити сотні гривень за штуку, а неякісний аналіз – призводити до значних економічних збитків.
Таким чином, для ефективного розв’язання широкого класу прикладних задач, які мають велике практичне значення для народного господарства України та пов’язані з автоматизацією сегментації відеоданих у реальному масштабі часу, актуальною є проблема розробки уніфікованої системи моделей зображень нерегулярного вигляду, що містила б топологічну, геометричну та яскравісно-контрастну підсистеми, та відповідних їй стійких методів адекватної сегментації границь слабо контрастних зображень, заснованих на використанні адаптивних масок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СЕГМЕНТАЦІЇ ГРАНИЦЬ ЗОБРАЖЕНЬ НЕРЕГУЛЯРНОГО ВИГЛЯДУ НА ОСНОВІ АДАПТИВНИХ МАСОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок