Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> соціальні та парадигмально-когнітивні детермінанти розвитку сучасної освіти

соціальні та парадигмально-когнітивні детермінанти розвитку сучасної освіти

Назва:
соціальні та парадигмально-когнітивні детермінанти розвитку сучасної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,69 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дніпропетровський національний університет
Романенко Михайло Ілліч
УДК 37.013.79
соціальні та парадигмально-когнітивні детермінанти розвитку сучасної освіти
Спеціальність 09.00.10 – філософія освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент Академії
педагогічних наук України
Гнатенко Петро Іванович,
Дніпропетровський національний університет, декан юридичного факультету, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Корабльова Надія Степанівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри філософії
доктор філософських наук, доцент
Радіонова Ірина Олександрівна,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри політології та соціології
доктор філософських наук, професор
Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “26” грудня 2003 року о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібіліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “25” листопада 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Б.Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Становлення інформаційного суспільства пов’язано з принциповими зрушеннями у культурі сучасного людства. Серед таких зрушень слід насамперед назвати перетворення освіти на один з вирішальних чинників соціокультурних трансформацій постіндустріального зразка. Неперервна освіта як імператив інформаційного суспільства надає останньому форми “суспільства освіти”. Це потребує теоретичного осмислення та, насамперед, філософського обгрунтування нових тенденцій освітнього розвитку, що мають як планетарний, так і національний виміри. Глобалізація у більшості своїх проявів є не тільки специфічною формою ущільнення соціального і освітнього простору, а й процесом нелінійного розгортання соціальної творчості та життєтворчості індивідів. Отже, теоретичний аналіз соціальних та парадигмально-когнітивних детермінант розвитку сучасної освіти сприяє не тільки осягненню передумов формування “суспільства освіти”, а й усвідомленню його багатовимірності, а також поглибленню розуміння трансформаційних процесів, що відбуваються у сучасній освіті. Її радикальне оновлення неможливе без виваженої реформаторської стратегії. Саме цим визначається актуальність даного дослідження, яке зосереджує основну увагу на чинниках, що безперервно впливають на стан і якісні характеристики освіти.
Внутрішній зв’язок, що існує між інноваційним характером розвитку освіти та модернізаційними тенденціями у конкретних соціумах, додатково актуалізує тему даного дослідження. Адже європейський вибір України, її самоствердження та самореалізація як незалежної держави далеко не в останню чергу обумовлюються характером, змістом та спрямованістю тих процесів, що відбуваються в освіті.
Слід зазначити, що ідеали та настанови постсучасної освіти, які безпосередньо торкаються збереження цивілізації та виживання людства, безперечно, мають силу ініціативи. Тема даного дослідження дозволяє перевести її у площину реальних контекстів і тим самим здійснити сходження від абстрактних апеляцій до дійсних проблем освіти, але з урахуванням конкретизованої стратегії оновлення. Переплетення сучасних і постсучасних освітніх практик ускладнюють моніторинг соціокультурних виховних і дидактичних нововведень, визначення їх життєвих циклів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: соціальні та парадигмально-когнітивні детермінанти розвитку сучасної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок