Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інформаційне мовлення Національної радіокомпанії України: сутність і структура

Інформаційне мовлення Національної радіокомпанії України: сутність і структура

Назва:
Інформаційне мовлення Національної радіокомпанії України: сутність і структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
НАГОРНЯК Майя Володимирівна
УДК 654.19 : 070.431.2](477)(043.3)
Інформаційне мовлення Національної радіокомпанії України: сутність і структура
Спеціальність 10.01.08 - журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат педагогічних наук, доцент
ЄЛІСОВЕНКО Юрій Петрович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
доцент кафедри телебачення і
радіомовлення
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
ЛИЗАНЧУК Василь Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, факультет журналістики,
завідувач кафедри радіомовлення і
телебачення
кандидат філологічних наук, професор
ПОЛКОВЕНКО Віктор Васильович,
Головна редакція зводу пам’яток
історії та культури України при
видавництві “Українська енциклопедія”
ім. М.П.Бажана. науковий редактор
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет (Міністерство освіти і науки України).
Захист відбудеться “12” березня 2007 року о 14 годині на засідання спеціалізованої вченої ради Д.26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
Із дисертацією можна ознайомитися у Національній бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “9” лютого 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н.М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах демократизації українського суспільства першорядного значення набуває об’єктивне та неупереджене інформування громадян про найвагоміші події в різних сферах суспільного життя. Розширення інформаційних інтересів громадян, юридичних осіб, державних інституцій є визначальною характеристикою розвитку України кінця ХХ – початку ХХІ століття. Наявність збалансованої інформації вважається одним із головних чинників ухвалення політичних, економічних та будь-яких інших рішень.
Інформування громадян здійснюється системою засобів масової комунікації (ЗМК). До неї належать, насамперед, аудіовізуальні та інші електронні й друковані ЗМК. Аудіовізуальними, звичайно ж, є радіо та телебачення. В останні десятиліття провідну роль в інформуванні громадян щодо найважливіших подій у державі та за її межами відіграла Національна радіокомпанія України (НРКУ). Вона як найдоступніший та найпотужніший засіб масової комунікації у 90-ті роки ХХ століття здійснила неоціненний внесок у здобуття Україною незалежності. Поява на мас-медійному ринку значної кількості теле - і радіомовників та збільшення питомої ваги їхнього інформаційного продукту стимулює Національну радіокомпанію України до пошуку оптимальної і конкурентоспроможної моделі свого подальшого інформаційного мовлення.
Проведений у межах цього дослідження контент-аналіз показав, що наявна наукова база, яка створена відомими українськими теоретиками і практиками радіожурналістики, свідчить про те, що прямо або опосередковано ними вивчалася діяльність Національної радіокомпанії України. Однак, подібні дослідження переважно стосуються функціонування НРКУ в цілому. Проблема вивчення її сутності та структури діяльності саме в царині інформаційного мовлення НРКУ має фрагментарний, побіжний характер, що і зумовлює потребу в даному дисертаційному дослідженні. Крім того, аналіз діяльності Національної радіокомпанії України здійснювався, як правило, в одній або кількох площинах – історичній, теоретичній, організаторській, ідеологічній, практичній. Комплексне та всебічне наукове дослідження інформаційного мовлення НРКУ кінця ХХ – початку ХХІ століття на сьогодні практично відсутнє, а тому й стало предметом уваги автора цієї роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Інформаційне мовлення Національної радіокомпанії України: сутність і структура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок