Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ використання ВенчурнОГО капіталу в інноваційній діяльності підприємств

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ використання ВенчурнОГО капіталу в інноваційній діяльності підприємств

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ використання ВенчурнОГО капіталу в інноваційній діяльності підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”
Грозний Ігор Сергійович
УДК 330.341.1:330.142.2
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ використання ВенчурнОГО капіталу в інноваційній діяльності підприємств
Спеціальність 08.02.02 – економіка та управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - |
доктор економічних наук, професор
Заруба Виктор Якович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ілляшенко Сергій Миколайович,
Сумський державний університет, завідувач кафедри маркетингу;
| кандидат економічних наук,
Брінь Павло Володимирович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, доцент кафедри менеджменту та оподаткування.
Провідна установа - | Донецький національний університет, кафедра фінансів і банківської справи, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “14” вересня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул.. Фрунзе, 21, корпус У1, ауд. 1001.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “12” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роБОТИ
Актуальність теми дослідження. Широке впровадження інновацій є одним з головних напрямків подальшої стабілізації та розвитку економіки України. Для підприємств промисловості ефективна інноваційна діяльність стає вирішальним фактором їх конкурентоспроможності. Але впровадження наукових результатів потребує стабільного фінансування, тому необхідно більш активно залучати і ефективно використовувати венчурний капітал. Вирішення цього завдання потребує розвитку досліджень сутності венчурного капіталу, специфіки форм його інвестування в об’єкти інноваційної діяльності, визначення змісту та структури організаційно-економічного механізму використання венчурного капіталу, який забезпечує взаємовигідну взаємодію між інноваційними підприємствами та венчурними інвесторами.
Сприйняття інновації як вирішального фактора економічного розвитку знайшло своє відображення у багатьох дослідженнях як зарубіжних, так і вітчизняних авторів, теоретиків та практиків: І.М. Буднікевича, В.М. Гейця, П. Друкера, В.Я. Заруби, С.М. Ілляшенка, М.Д. Кондратьєва, Є.В. Крикавського, В.І. Ландика, Г. Менша, Б. Санто, Р. Солоу, Д.М. Черваньова, М.Г. Чумаченка, Н.І. Чухрай, Й.А. Шумпетера, А.І. Яковлєва та інших. Майже кожний дослідник наводить своє визначення інновації та пропонує ознаки класифікації. Однак тематиці використання венчурного капіталу в інноваційній діяльності увагу приділяло обмежене коло дослідників. Значний внесок у теоретичні й практичні розробки з проблем венчурного капіталу та його форм здійснили зарубіжні вчені: О. Ардішвілі, П. Гулькін, О. Дагаєв, Р. Кларк, Є. Лебедєва, Дж. Ривкін, Н. Шеховцова, Д. Фреар, Р. Хофат та інші. Разом з тим певні аспекти цієї наукової проблеми залишаються недостатньо розробленими. Необхідні подальші дослідження напрямків інтенсифікації інноваційної діяльності в сучасних умовах вітчизняної економіки, зокрема удосконалення організаційно-економічного механізму використання венчурного капіталу на ринку інновацій, мотивації учасників венчурних проектів, оцінки економічної ефективності інноваційних проектів та мінімізації венчурних ризиків при їх відборі.
З огляду на сказане вище та необхідність розвитку відповідного науково-методичного забезпечення дана тема і була обрана для дослідження в дисертаційній роботі, що визначило коло теоретичних та практичних завдань і обумовило її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ використання ВенчурнОГО капіталу в інноваційній діяльності підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок