Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛІРНА НОМІНАЦІЯ ЯК ЕЛЕМЕНТ ВТОРИННОЇ МОВНОЇ КАРТИНИ СВІТУ (на матеріалі сучасної англійської мови)

КОЛІРНА НОМІНАЦІЯ ЯК ЕЛЕМЕНТ ВТОРИННОЇ МОВНОЇ КАРТИНИ СВІТУ (на матеріалі сучасної англійської мови)

Назва:
КОЛІРНА НОМІНАЦІЯ ЯК ЕЛЕМЕНТ ВТОРИННОЇ МОВНОЇ КАРТИНИ СВІТУ (на матеріалі сучасної англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,27 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАСТУШЕНКО Тетяна Володимирівна
УДК 802.0
 
КОЛІРНА НОМІНАЦІЯ ЯК ЕЛЕМЕНТ
ВТОРИННОЇ МОВНОЇ КАРТИНИ СВІТУ
(на матеріалі сучасної англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 - германські мови
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського державного лінгвістичного університету МО України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ПОЧЕПЦОВ Георгій Георгійович,
завідувач кафедри граматики та історії
англійської мови Київського державного
лінгвістичного університету
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор КВЕСЕЛЕВИЧ Дмитро Іванович, завідувач кафедри англійської філології Житомирського державного педагогічного інституту ім. І. Франка
кандидат філологічних наук, доцент АНІКЕЄНКО Ірина Григорівна, завідувач кафедри іноземних мов Гуманітарного інституту та факультету слов`янської філології Київського державного лінгвістичного університету
Провідна установа: Харкiвський державний унiверситет, кафедра перекладу та англiйської мови, МО України, м. Харків
Захист відбудеться “ 3” грудня 1998 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Київському державному лінгвістичному університеті (252650, МСП, Київ - 5, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий 2 листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дворжецька М.П.
Загальна характеристика роботи
Сучасні дослідження в галузі лінгвістики відображають зростання зацікавленості вчених щодо ролі фактора людини у становленні та функціонуванні мовної системи. Семантика номінативних одиниць і особливості їхньої мовленнєвої реалізації вивчаються з урахуванням таких факторів, як асоціативно-образне сприйняття позначуваних реалій, їхня значимість у культурно-символічних та інших системах, що склалися в певному соціумі.
Антропоцентричний підхід у дослідженнях вчених-лінгвістів сприяє багатогранній детальній розробці концепції мовної картини світу [Бондаренко 1997, Васильєва 1997, Жаботинська 1997, Плунгян 1996, Почепцов 1990, Серебреников 1988, Телія 1988 та інші]. Даний підхід відкриває нові перспективи у вивченні семантики номінативних одиниць, зокрема, складу колірної номенклатури - одного з найбільш тонко диференційованих лексичних пластів англійської мови.
Дослідження мовної семантики кольору потребує ретельного аналізу співвіднесеності значень кольоронайменувань, з одного боку, з реальними колірними сигналами, з іншого - з їхніми ментальними репрезентаціями в мисленні людини. Такий багатомiрний підхід до вивчення значення дозволяє відтворити більш повну картину семантичних значимостей кольоронайменувань і виявити закономірності “кодування” іманентних ознак і властивостей реальних колірних зразків у семантиці відповідних мовних знаків.
Кольоронайменування вивчалося з точки зору його морфологічних і структурно-семантичних особливостей [Дєєва 1974, Коміна 1973, Масленнікова 1973, Михайлова 1973, Почепцова 1982, Романовська 1986, Скворцов 1992], з точки зору його семантики в структурі художнього тексту [Васильєва 1989, Власова 1984, Кожушко 1983]. Дослідження колірної номенклатури останніх років пов’язані з двома основними підходами - когнітивним [Васильєва 1997, Фрумкіна 1991] і комунікативно-функціональним [Графова 1991, Дєєва 1990].
Недостатньо розробленою на теперішнiй час є проблема співвідношення між семантичною структурою кольоронайменування, властивостями природних колірних сигналів і їхніх образів у свідомості людини, а також проблема способів мовного кодування позамовної інформації в змістовiй структурі кольоронайменувань і мовних форм вираження такої інформації. Актуальність даного дисертацiйного дослiдження визначається необхiднiстю вирiшення вказаних наукових проблем, оскiльки особливостi семантичної структури кольоронайменувань вiдбивають специфiку уявлень людини про колiрний простiр, який є важливою складовою унiверсуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КОЛІРНА НОМІНАЦІЯ ЯК ЕЛЕМЕНТ ВТОРИННОЇ МОВНОЇ КАРТИНИ СВІТУ (на матеріалі сучасної англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок